Başkan Şahin’den borç yapılandırma açıklaması  

Elbistan Esnaflar ve Bakkallar Odası Başkanı Kemal Şahin, kamu borçlarıyla ilgili yeni yapılandırma hazırlığının esnaflar için sevindirici bir gelişme olduğunu söyledi.

Başkan Şahin, detayları önümüzdeki günlerde belli olacak borç yapılandırmasında esnafların da emekli olabilmelerine imkan sağlanmasını isteyerek, “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanması beklenen vergi ve SGK borçlarına yönelik yapılandırma paketi esnaf ve sanatkar camiamız ile tüm vatandaşlar adına sevindirici. Yeni bir düzenleme ile esnafımız da yapılandırma kapsamına alınarak emekli olabilmelerinin önü açılmalı” dedi.

Yapılandırma ödemelerinin de uzun bir zaman dilimine yayılması gerektiğine değinen Elbistan Esnaflar ve Bakkallar Odası Başkanı Kemal Şahin, “Vergi ve SGK borçlarının yapılandırılacak olması günümüz ekonomik koşullarında oldukça sevindirici. Ancak kış döneminde esnafın elektrik, doğal gaz gibi girdi maliyetlerindeki artış göz önünde bulundurularak yapılandırma ödemeleri uzun bir zaman dilimine yayılmalı. Bağ-Kur’lu esnafımızın prim gün sayısı SSK’lı çalışanlarla eşitlenerek emeklilik hakkı sağlanmalı” ifadelerini kullandı.

21 Oca 2023 - 17:05 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel