Elbistan Belediyesi’nden LGS’ye hazırlanan öğrencilere karne hediyesi

Elbistan Belediyesi, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınava girecek olan 8.sınıf öğrencilerine karne hediyesi olarak kaynak kitap hediye etti.

Haber albümü için resme tıklayın

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınava hazırlanan öğrencilerin kaynak kitap sıkıntısı yaşamamaları için, binlerce kitap hediye ettiklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, eğitime destek olmayı sürdüreceklerini söyledi.

Elbistan Belediyesinin asli görevlerinin yanı sıra sosyal belediyecilik görevlerini de en üst seviyede yapmaya çalıştığını vurgulayan Başkan Gürbüz, “Sosyal belediyeciliği de asli görevlerimizden biri kabul ediyor ve ön planda tutuyoruz. Bu kapsamda, geleceğimizin teminatı olan yavrularımıza verdiğimiz eğitim desteklerini sürdürüyoruz. Bugün de sene sonunda yapılacak LGS sınavına hazırlanan yavrularımıza kaynak kitaplar hediye ettik. Amacımız kentimizin çocuklarının bu yarışta geri kalmamasıdır. Sınava girecek olan çocuklarımızın kaynak sorunu yaşamadan sınava hazırlanmalarına imkan sağlamaya çalıştık. İnşallah bu kitaplardan ziyadesiyle yararlanırlar. Ben bütün çocuklarımıza ve eğitim camiamıza hayırlı tatiller diliyorum” ifadelerini kullandı.

Sınavlara hazırlanan öğrencilerin kaynak kitap ihtiyaçlarının karşılanmasının eğitime verilen güzel örneklerden birisi olduğunu belirten sınıf öğretmeni Aziz Güler, Elbistan Belediyesine teşekkür etti.

Karne ve kaynak kitap dağıtımında konuşan Güler: “Başkanımızın bir jestiyle karşılaştık. Çok memnun olduk LGS'ye hazırlanan öğrencilerin kaynak konusunda sıkıntı çektiklerini biliyoruz. Bundan dolayı bu kaynak kitaplar bizim için çok değerli. Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Gürbüz'e bu desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak kitaplarını alan öğrenciler de desteklerinden dolayı Başkan Gürbüz ve emeği geçenlere teşekkür etti.

21 Oca 2023 - 09:32 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel