34 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı

Elbistan’da, okul öncesi, ilkokul ve ortaöğretim kurumlarında eğitim gören 34 bin 392 öğrenci, 2022-2023 eğitim-öğretim yılının ilk yarısını tamamlayarak karne heyecanı yaşadı.

+9
Haber albümü için resme tıklayın

Türkiye genelinde 19 milyondan fazla öğrenci için son ders zili, iki haftalık yarıyıl tatili için çaldı. İlk ve ortaöğretim kurumlarındaki yaklaşık 19 milyon öğrenci, eğitim-öğretim yılının yarıyıl tatilini yapmak üzere karnelerini aldı.

Elbistan Milli Eğitim Müdürlüğü’nce Esentepe Ortaokulu’nda karne programı düzenlendi. Programa, Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, İlçe Emniyet Müdür Vekili Başkomiser Uğur Koyuncu ve milli eğitim şube müdürleri katılarak öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu. Öğrencilere yarıyıl tatilini değerlendirmeleri amacıyla Elbistan Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından TÜBİTAK dergileri hediye edildi.  

Karne dağıtımı sonrasında değerlendirmelerde bulunan Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, kent genelinde okul öncesi, ilköğretim ve orta öğretim okullarındaki 34 bin 392 öğrencinin karne aldığını belirtti.

Güzel bir eğitim dönemini geride bıraktıklarını dile getiren Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, “Öğrencilerimizin akademik, sosyal ve sportif anlamda çok büyük kazanımlar elde ettiğine şahit olduk. Öğrencilerimiz, inşallah bu ara tatil dönemini de farklı aktivitelerle geçirecek. Dinlenmiş bir vaziyette ikinci dönemde başlayacaklar. Öğrencilerimize, öğretmenlerimize, okul idarecilerimize, velilerimize ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Karne notlarıyla ilgili olarak da konuşan Çetin, “Karne notları sadece öğrencilerimizin değil tüm paydaşların notlarıdır. Başarı ya da başarısızlığı sadece öğrencinin değil de hepimizin birer notu olarak değerlendirip çocuklarımıza kırıcı sözler söylememiz gerekir. Ailelerimizin dikkatli olması, karnesi iyi olan veya olmayan öğrencilerimize destek olması, onları birbirleriyle karşılaştırmamasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kısa bir süre sonra emekliye ayrılacak olan okul müdürü Reşit İnanç da; “41 yıllık meslek hayatımda binlerce öğrencim oldu. Çocukları en iyi şekilde yetiştirme gayretinde olduk. Geriye dönüp baktığımda öğrencilerimin başarılı olduğunu görmek benim için büyük gurur kaynağı” dedi.

20 Ocak itibariyle başlayan yarıyıl tatili 3 Şubat Cuma günü sona erecek. Öğrenciler 6 Şubat'ta tekrar sıralarına oturacak. İkinci dönem ara tatili Ramazan Bayramı başlangıcı nedeniyle 3,5 gün sürecek. 17 Nisan'da başlayan ikinci ara tatil 20 Nisan'da sona erecek. Ara tatilin ardından 2022-2023 eğitim öğretim yılı ikinci dönemi 16 Haziran 2023 Cuma sona erecek.

 

 

 

20 Oca 2023 - 17:03 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel