Ulusal Sahne Sanatları Olimpiyatı’nda il birincisi oldular

Mükrimin Halil Anadolu Lisesi, Elbistan yöresine ait ‘Çamdan Sakız Akıyor’ türküsü ile katıldığı Ulusal Sahne Sanatları Olimpiyatı’nda (USSO) müzik kategorisinde il birincisi oldu.

Haber albümü için resme tıklayın

Ulusal Sahne Sanatları Olimpiyatı’nın (USSO) bu yıl ikincisi geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Doğa Koleji Kahramanmaraş Şubesi tarafından düzenlenen “Ulusal Sahne Sanatları Olimpiyatı’na, Elbistan Mükrimin Halil Anadolu Lisesi de müzik kategorisinde katıldı.  Mükrimin Halil Anadolu Lisesi ekibi, öğretmen Musa Çaylan, solist İkra Tunç, bağlama Ahmet Aydoğan ve gitar Yeliz Yırtan adlı öğrencilerden oluştu. Ekibin solisti İkra Tunç, Elbistan yöresine ait ‘Çamdan Sakız Akıyor’ adlı türküyü seslendirdi. Tunç, sahne performansı ve esere hakimiyeti ile göz doldurdu. Jürinin değerlendirmesi sonucunda Mükrimin Halil Anadolu Lisesi müzik kategorisinin birincisi oldu.

Okul müdürü Tayyip Güneş, Elbistan’a birinciliği kazandıran müzik öğretmeni ve öğrencilerini tebrik etti.

USSO’nun, il genelinde düzenlenen önemli bir sanat organizasyonu olduğunu belirten Güneş, çok zorlu rakipler arasından birincilik elde etmenin sevincini yaşadıklarını söyledi.

Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen Ulusal Sahne Sanatları Olimpiyatı’nda ikincilik elde ettiklerini hatırlatan okul müdürü Tayyip Güneş, “Yarışmada öğretmenimiz ve öğrencilerimiz gerçekten çok güzel bir performans ortaya koydular. Güçlü rakiplerimizi geride bıraktık. Ekibimiz, Elbistan’ımıza ait ‘Çamdan Sakız Akıyor’ türküsü ile organizasyondaydı. Geçtiğimiz yıl ikinci olmuştuk. Bu yıl da birincilik elde ettik. Okulumuza ve bizlere bu mutluluğu yaşattıkları için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

20 Oca 2023 - 17:01 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel