Kahramanmaraş’tan 54 ülkeye balık ihracatı

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Şehrimizden 54 ülkeye ihracat yapılması, üretilen balıklarımızın yüzde 90’dan fazlasının ihracata konu olması da son derece sevindirici” dedi.

Haber albümü için resme tıklayın

Denizi olmayan Kahramanmaraş’ta, ağ kafes balıkçılığı her gün gelişme gösteriyor. Ekinözü’nde de 20’ye yakın işletmenin açılmasıyla birlikte alabalık üretiminde söz sahibi olması bekleniyor.

Kahramanmaraş’ta balıkçılık sektöründe faaliyet gösteren firma yetkilileri ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, kentin bu alandaki potansiyeline vurgu yaptı.

Güngör, “Bugün özellikle balıkçılık konusunda şehrimizin önemli firmalarından birinin üretim tesislerini ziyaret ettik. Öncelikle işletme yöneticilerine ve tüm çalışanlarına yürekten teşekkür ediyorum. Kahramanmaraş’ımızın denizi olmamasına rağmen balık üretiminde Türkiye’nin önde gelen illeri arasında yer aldığını da belirtmek istiyorum. Şehrimizden 54 ülkeye ihracat yapılması, üretilen balıklarımızın yüzde 90’dan fazlasının ihracata konu olması da son derece sevindirici. Şehrimizin bu başarıya ulaşmasında emeği geçen tüm firmalarımıza ve çalışanlarına yürekten teşekkür ediyorum. Firma çalışanlarının büyük bir kısmının hanım kardeşlerimizden oluşması da ayrıca mutluluk verici. Kadın istihdamına önemli katkı sağlıyorlar. Firma yetkililerimize ve tüm çalışma arkadaşlarına başarılar diliyorum” cümlelerini kaydetti.

19 Oca 2023 - 16:50 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel