Başkan Özgen 2022 yılını değerlendirdi

Milli Yol Partisi (MYP) Elbistan İlçe Başkanı Ali Özgen, 2022 yılına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kanuni Sultan Süleyman’la dönemin alimlerinden Yahya Efendi arasında yaşanan ve devletin çöküşü ile ilgili ‘nemelazım’ mektubunu anımsatan Milli Yol Partisi (MYP) Elbistan İlçe Başkanı Ali Özgen, “Bu olay bize bir devletin çöküşünün, yıkılışının nemelazımcıların yüzüne olduğunu anlatır. Acınacak halimiz var faciaya ramak kaldı. Hepimizin; herkesin ibret almaya ve ders çıkarmaya ihtiyacı var. İktidarın da, muhalefetin de, politiğin de ve apolitiğin de. Dünya var oldukça bu topraklarda yaşayan hepimizin ihtiyacı var. Bana ne; o, bu, şu veya onlar düşünsün demeyelim. Nereden gelirse gelsin yanlışa sessiz kalmayalım. Bir diğerimizin sırtına basmayalım. Ötekimizin hatalarından, yanlışlarından, eksikliklerinden beslenmeyelim. Suçlu aramayalım, suçlamayalım. Suçu yok etmek varken birbirimizi yok etmeyelim. Bir tek vatanımız ve devletimiz var. Devlete ziyan hepimizi bitirir bu ise sonumuz demektir. Bana değmeyen yılan bin yaşasın diyenlerden, bal tutan parmağını yalar diyenlerden ve nemelazımcılardan Allah uzak eylesin” dedi.

2023 yılı için de dilek ve temennilerini paylaşan Başkan Özgen, “2023 yılına girerken dualarımız Doğu Türkistan’da, Filistin’de kıyama duran soydaşlarımız ve dindaşlarımız içindir. Askerimizin, polisimizin tırnağına taş değmesin. Allah, vatanımızı, devletimizi ve milletimizi ilelebet var etsin” şeklinde konuştu.

Milli Yol Partisi (MYP) Elbistan İlçe Başkanı Ali Özgen, merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun doğum günü dolayısıyla 31 Aralık Cumartesi günü saat 12.00’de Emniyet Caddesi üzerindeki parti binası önünde tatlı ikramında bulunacaklarını da sözlerine ekledi.

Başkan Özgen, tüm vatandaşları programa davet ederek, “Türk-İslam dünyasının umudu nur yüzlü şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun ruhu şad olsun. Hemşerilerimizi saat 12.00’deki programımıza katılmaya davet ediyorum” cümlelerini kullandı.

 

30 Ara 2022 - 16:43 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel