Bebek dostu hastane unvanını koruyan EDH’ye teşekkür belgesi

 ‘Bebek Dostu Hastane’ unvanını 19 yıldır koruyan Elbistan Devlet Hastanesi (EDH) personellerine İl Sağlık Müdürlüğü tarafından teşekkür belgesi verildi.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı kapsamında Kahramanmaraş’ta hizmet veren sağlık kuruluşlarında yapılan değerlendirmeler sonucu “Bebek Dostu” unvanı almaya hak kazanan tesislere plaketleri, unvanını koruyan tesislere teşekkür belgeleri İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Ali Nuri Öksüz, kurum yöneticileri ve ilgililerin katılımıyla düzenlenen törende takdim edildi.

Törende konuşan Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Öksüz, “Bu unvanları almak kadar bu unvanları korumak da sizler ve bizlerin esas görevi olmalıdır. İlimizin 2018 yılında Altın Bebek Dostu İl unvanını alması ve doğum olayının gerçekleştiği 14 hastanemizin 13’ünün Bebek Dostu Hastane unvanına sahip olması göz önüne alındığında, bizlere düşen en önemli görev bu unvanların devamlılığı sağlamak ve daha ileriye götürmek olmalıdır” dedi.

Törende, Elbistan Devlet Hastanesi ile Kahramanmaraş Sütçü İmam Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne “Bebek Dostu” unvanlarını devam ettirdikleri için “Teşekkür Belgesi”, Kahramanmaraş Sütçü İmam Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne “Bebek Dostu Yenidoğan Yoğun Bakım Plaketi”, Özel Sular Akademi Hastanesi’ne “Bebek Dostu Hastane Plaketi”, Göçmen Sağlığı Merkezlerinin tamamına “Bebek Dostu Göçmen Sağlığı Merkezi Plaketi” takdim edildi. Elbistan Devlet Hastanesi Başhekimi Sedat Akkan, Sağlık Hizmetleri Müdürü Nazlı Toplama ve Anne Sütü ve Emzirme Danışmanı Ebe Kısmet Erik'e teşekkür belgesi verildi.

 

‘Bebek Dostu Hastane’ unvanını 2003 yılında aldı

 

Bölgenin en büyük ve kapsamlı sağlık kuruluşu olan Elbistan Devlet Hastanesi, 2003 yılından bu yana “Bebek Dostu Hastane’’ unvanını elinde bulunduruyor. Sağlık Bakanlığı, 2022 yılı itibariyle ‘Bebek Dostu Hastane’ unvanı verilecek hastanelerle ilgili değerlendirme çalışmalarını haziran ayı içinde tamamlamıştı. 19 yıldır bu unvanı elinde bulunduran Elbistan Devlet Hastanesi’nin doğumhane, yeni doğan ünitesi, emzirme odaları, kadın doğum, çocuk servis ve poliklinikleri bakanlık tarafından değerlendirilmişti. Değerlendirme sonucunda Elbistan Devlet Hastanesi’ne, ‘Bebek Dostu Hastane’ unvanı yeniden verilmişti.

26 Ara 2022 - 16:36 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel