Saadet Partisi 8.olağan kongresi yapıldı

Saadet Partisi Elbistan İlçe Teşkilatı’nın 8.olağan kongresinde başkanlık görevine mevcut başkan Sami Polat yeniden seçildi.

+3
Haber albümü için resme tıklayın

Saadet Partisi Elbistan İlçe Teşkilatı’nın 8.olağan kongresinde başkanlık görevine mevcut başkan Sami Polat yeniden seçildi.

Saadet Partisi Elbistan İlçe Teşkilatı 8.olağan kongresi, özel bir tesiste yapıldı. Kongreye, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan konuşmacı olarak katıldı. Kongreye, İYİ Parti Elbistan İlçe Başkanı Serhat Özdemir, Gelecek Partisi Elbistan İlçe Başkanı Kürşat Yüksel,  Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Cuma General, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cemil Şahin, Tamirciler ve Demirciler Odası Başkanı Mehmet Mıhcı, Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Yunus Ağır, çevre ilçelerin ilçe başkanları ve partililer katıldı.

Kongrede ilk olarak divan oluşturuldu. İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongrede Saadet Partisi Elbistan İlçe Teşkilatı’nın faaliyet ve mali raporları üyelerin onayına sunuldu.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi Elbistan İlçe Başkanı Sami Polat, şahsına gösterilen ilgiden dolayı tüm partililere teşekkür etti.

2 dönemdir sürdürdüğü ilçe başkanlığını 3.dönemde de en iyi şekilde yapma gayretinde olacağını belirten Polat, “Arkadaşlarımızın teveccühü ile görevimize devam ediyoruz. Bundan sonraki süreçte de daha aktif ve güzel çalışmalar içerisinde olmaya gayret edeceğiz. Kongremiz hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Daha sonra mikrofona davet edilen Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan ise, AK Parti iktidarını eleştirirken; 6’lı masada yer almalarıyla ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye’nin önemli bir süreçten geldiğine vurgu yapan Çalışkan, “Ülkemizin maddi ve manevi olarak içine düştüğü durum bütün her kesimin dile getirdiği bir durum. Bundan 10-15 yıl önce bazı hususları dile getirdiğimizde insanların bir kısmı bunu felaket tellallığı olarak görüyordu. Ama bugün birebir dile getirdiğimiz hususları yaşıyoruz.

Bütün zorluklara rağmen 50 yıla aşkın bir süredir devam etmekte olan tarihi mücadelemizin bize sağladığı bir özgül ağırlık var. Bunu dost düşman herkes kabul ediyor. Düne kadar toz konduramadıkları adamlar, kendilerini terk ettiği zaman vatan haini ilan ediyorlar. Biz ne yaparsak doğrudur başkasının yaptığı yanlıştır diyorlar. Bütün olaylara yaklaşımları maalesef böyle.

Milli Görüş tarihi ve mukayese açısından geldiğimiz nokta önemli. Milli Görüş tarihini tek bir ifadeyle söylemek gerekirse, “Milli Görüş, kucaklayan ve herkesle görüşen ve ittifaklar tarihidir’ deriz. Siyasi tarihimiz itibariyle rahmetli Erbakan Hoca, 1973 yılında ilk defa koalisyon kurdu. Kimle yaptığınız önemli değil, ne yaptığınız ve hangi ilkeler üzerinde buluştuğunuz önemli” dedi.

Son seçimde ittifak önerisinde kendilerine parti tabelasını indirmelerinin istendiğini anımsatan Çalışkan, “Şu 50 yıllık mücadele 3 tane adam meclise girsin diye mi. Biz zaten sizin duruşunuzu beğenseydik ayrı bir parti olmazdık. Biz zaten kökünden size karşıyız. Biz herkesle işbirliği yaparız. Biz, işbirliği yaptığımız kimselerin partisine ve dünya görüşüne bakmayız. Biz, masaya konan anlaşmalara bakarız. Böyle olduğu içinde bu camia bütün özgül ağırlığı ile oy oranı ne olursa olsun Türkiye’de siyasette belirleyici rol oynuyor şuanda” ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi’nin milletin çimentosu olduğunu dile getiren Genel İdare Kurulu Üyesi Doç. Dr. Necmettin Çalışkan, “Bugünde yeni bir ittifak gündemi ile karşı karşıyayız. Bu iktidarın 20 yıl önce yola çıktığı bütün adamlar vatan haini ilan edildi. Bugün ülkede artık bu iki bloktan birine bağlı kalmadan siyaset yapma zemini tümüyle ortadan kalktı. İşte bu ülkeye giydirilen deli gömleği ve maalesef aslında bugün tam olarak yaşadığımız da bu. Biz, yanlışa imza atacak parti değiliz. Dünyevi makam ve mevkilerin Tek başımıza ilkelerimizden, değerlerimizden, dik duruşumuzdan, istikametimizden bu ülkenin milli ve manevi değerlerine sahip çıkmaktan geri kalmayacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmaların ardından oy kullanma işlemine geçildi. Mevcut başkan Sami Polat, oylamaya katılan tüm üyelerin desteği ile yeniden bu göreve seçildi.

25 Ara 2022 - 17:01 Kahramanmaraş/ Elbistan- Politika