Arabasını boyatmak isterken başına gelmeyen kalmadı

Elbistan’da bir vatandaşın boyatmak için sanayiye götürdüğü otomobili alıp garaja sakladıktan sonra teslim etmek için para isteyen şahıs, polisin operasyonu ile yakalandı.

Büyütmek için resme tıklayın

İsmi açıklanmayan bir vatandaş, otomobilini boyatmak için sanayi sitesinde faaliyet gösteren bir kaportacıya götürdü. Kaportacının oğlu ise, işyerine bırakılan otomobili alarak arkadaşları ile gezmeye çıktı. Şehirde tur attıkları sırada polis ekiplerince durdurulan otomobilin sürücüsünün, genel bilgi taramasında (GBT) arandığı ortaya çıktı. Sürücü, polis ekiplerince gözaltına alınırken araç da yanındaki arkadaşlarına teslim edildi. Otomobille birlikte olay yerinden ayrılan şahıslar, aracı Karaelbistan Mahallesi’ndeki M.G.’nin ikametine götürdü. M.G. ise otomobili sokak üzerindeki başka bir ikametin garajına sakladı. Olaydan kısa süre sonra otomobilin sahibine ulaşan M.G., aracın kendisinde olduğunu ve otomobili almak istiyorsa kendisine para vermesi gerektiğini söyledi.

Otomobilin sahibi ise, aracını boyatmak isterken karşı karşıya kaldığı bu durum sonrasında soluğu emniyette aldı. Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, araç sahibinin şikayeti sonrasında harekete geçerek M.G. adlı şahsı yakaladı. Garaja saklanan otomobil de bulunarak işlemlerin ardından sahibine teslim edildi.

Emniyette işlemleri süren şüphelinin ise, adli makamlara sevk edileceği bildirildi.

 

24 Ara 2022 - 17:01 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel