Aile Okulu projesi kapsamında 13 bin 158 veliye kurs verildi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Aile Okulu projesi kapsamında Kahramanmaraş genelinde çeşitli kurslarda 13 bin 158 veli eğitim aldı.

Haber albümü için resme tıklayın

Aile Okulu projesi doğrultusunda Kahramanmaraş’ta 1 Temmuz 2022 tarihinden bu yana açılan 369 kursta toplam 13 bin 158 veli, proje kapsamındaki kurslarda eğitim gördü. Diğer yandan bin 691 öğretmen, Aile Okulu Eğitici Eğitimi kurslarına dâhil oldu. Tüm ilçelerde uygulanan proje kapsamında 10 bin 133 veli "Aile Okulu", 599 veli " Çevre ve İklim Değişikliği Farkındalık", 719 veli "Ailede İlk Yardım" ve bin 707 veli ise "Trafik Öğreniyorum" kurslarında eğitim aldı.

Aile Okulu projesi doğrultusunda verilen eğitimlerle aile içi iletişimin güçlendiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, kursların hali hazırda devam ettiğini belirterek, "Bakanlığımızın hedefleri doğrultusunda gerçekleştirilen Aile Okulu projesi kapsamında ilimizdeki tüm ilçelerimizde kurslar yapıldı. Halk Eğitimi Merkezlerimiz aracılığı ile yapılan 369 kursta toplam 13 bin 158 ailemize eğitimler verildi. Hedefimiz örgün ve yaygın eğitimde öğrencisi olan tüm ailelerimize ulaşmak" diye konuştu.

Kahraman, "Bakanımız Mahmut Özer'in de ifade ettiği gibi aileyi ne kadar merkeze alır ve güçlendirirsek öğrencilerimizin de okullardaki çok yönlü başarısını o kadar desteklemiş oluruz. Tüm süreçlerde ailelerimizin daha fazla yanında olmak için çabalayacağız. Çocuklarımız ile aileleri arasındaki bağı daha da güçlü kılmak için ailelerimize yönelik kurs faaliyetlerimiz devam edecek. Bu vesile ile örgün ve yaygın eğitimde öğrencisi olan tüm velilerimizi Halk Eğitimi Merkezlerimizdeki kurslarımıza bekliyoruz. Eğitimin gereğine inanarak bu kurslara dâhil olan tüm velilerimize teşekkür ediyorum" ifadeleri ile sözlerini noktaladı.

24 Ara 2022 - 16:56 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel