Elbistanlı öğretmenin ilk kitabı ‘Öteki’ okuyucusu ile buluştu

Elbistanlı öğretmen Mehmet Süreyya Küçük’ün, felsefi bir tahlil ve psikolojik inceleme niteliğindeki ‘Öteki’ adlı romanı okuyucusu ile buluştu.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde görev yapan Elbistanlı rehber öğretmen Mehmet Süreyya Küçük, ‘Öteki’ adını verdiği kitapla edebiyat dünyasına ilk adımını attı.

Uzun yıllardan beri ilgi duyduğu yazın dünyasında felsefi tahlil niteliğindeki roman çalışması ile yer aldığını belirten yazar Küçük, “‘Öteki’ adlı kitabım benim ilk basılı yayın çalışmam. Küçük yaşlardan itibaren yazın dünyasına ilgi duymaktayım. Daima bu ve benzeri çalışmalar yapmak adına zihin dünyamı zenginleştirmekteyim. Kitabım Aralık 2022 tarihinde okuyucusu ile buluştu.

Felsefi tahlil niteliğinde bir roman çalışması olan kitabımın kahramanı, günlük hayatın sıradanlıkları içerisinde felsefe ve özellikle varoluş felsefesi gibi bir düşünce akımından etkilenerek, bu düşünce akımının genel paradigmaları eşliğinde yaşamı yeniden sorgulamakta ve hayatı bu perspektiften yeniden anlamlandırma mücadelesine girişmekte. Kahramanımız hemen hepimizin karşılaştığı ve karşılaşabileceği olaylarla yüz yüze geldiğinde, kendisini bu hayatın içerisinde nereye konumlandırması gerektiğini yeniden düşünmekte. Kitabın her yerinde sevgi, hasret, aşk, çaresizlik, umut gibi kavramları görebilmekteyiz. Ama kahramanımızın bu kavramları yeniden yorumlama çabası ve kendine çizmeye çalıştığı rolün biraz sıra dışı ve herkesin cesaret etmeyeceği sonuçları ile de karşılaşacağız.

Felsefi bir tahlil ve psikolojik bir inceleme kitabı olarak çıkan kitabımın edebi tarzda yazılmış bir roman karakterinde olduğu ve kurgusal bir şekilde kaleme alındığını ifade etmek isterim” dedi.

23 Ara 2022 - 16:26 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel