Kavaktepe Kur’an Kursu açıldı

Elbistan’a bağlı Kavaktepe Mahallesi’nde vatandaşlar ve Karahasanlılar Federasyonu’nun destekleriyle yapılan Kur’an kursu binası açıldı.

Haber albümü için resme tıklayın

Kavaktepe Kur’an Kursu’nun açılışına Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Elbistan Müftüsü Hacı Mustafa Kılınç, Belediye Meclis Üyesi Ali Demir, mahalle muhtarı Aligül Şahin ve vatandaşların katıldı.

Kurdele kesimi sonrasında değerlendirme yapan Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Kur’an kursunun yapımında emeği geçen ve katkı sunanlara teşekkür etti.

Elbistan Müftüsü Hacı Mustafa Kılınç da, “Rabbimizin ilk emri oku. Dolayısıyla bu mekânda Yaradan’ın ilk emri yerine getirilecek. Herhâlde bundan daha büyük bir gurur olmaz. Bu işe gayret gösteren, emeğini koyan, zamanını harcayan bu işi ideal edinip katkı sunan herkesten Allah razı olsun” dedi.

Kavaktepe Mahalle Muhtarı Aligül Biniş de, açılış programında kendilerini yalnız bırakmayan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Elbistan Müftüsü Hacı Mustafa Kılınç, Belediye Meclis Üyesi Ali Demir’e teşekkür etti.

Kavaktepe Kur’an Kursu’nun açılış kurdelesi, Elbistan Müftüsü Hacı Mustafa Kılınç’ın dua etmesi akabinde kesildi.

Açılış sonrasında katılımcılar, Kur’an-ı Kerim öğrenmek için kursa gelen mahalle halkıyla da bir süre sohbet etti.

21 Ara 2022 - 17:04 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel