Öğrenciler ve velilerinin birlikte tasarladığı ürünler sergilendi

Elbistan’da, 15 Temmuz Anaokulu ve ortağı Elbistan Gençlik Merkezi’nce yürütülen ‘Çocuğunla Oynamaya Var mısın?’ adlı proje çerçevesinde öğrenciler ve veliler tarafından tasarlanan ürünlerin yer aldığı sergi açıldı.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan 15 Temmuz Anaokulu ve Elbistan Gençlik Merkezi işbirliğinde 4 hafta süreyle planlanan ‘Çocuğunla Oynamaya Var mısın?’ adlı proje hayata geçirildi. Velilerle çocukları bir araya getirip birlikte oynayacakları oyunlarla kaliteli vakit geçirmelerini amaçlayan projenin ikinci haftasında yerli üretimin önemine vurgu yapılarak 15 Temmuz Anaokulu öğrencileri ve ebeveynlerinin tasarladıkları ürünler sergilendi. Elbistan Gençlik Merkezi’ndeki sergi ile birlikte Yerli Malı Tutum ve Yatırım Haftası da kutlandı. Akabinde öğrenciler ve velilerle 15 Temmuz Anaokulu velilerinden beden eğitimi öğretmeni Recep Ciftlikli ve Gençlik Merkezi personelleri önderliğinde “bom”, “sopanı düşürme” gibi eğlenceli oyunlar oynandı.

 15 Temmuz Anaokulunun hazırladığı serginin açılışı Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Cetin, Gençlik Merkezi Müdürü Mevlüt Türkan, Şehit Hilmi Özer İlçe Sağlık Müdürü Kazım Çıtak, 15 Temmuz Anaokulu yöneticileri ve öğretmenleri tarafından gerçekleştirildi.

Açılış sonrasında değerlendirme yapan Elbistan Mili Eğitim Müdürü Fatih Çetin, eğitimde ailenin sürece dahil edilmesinin önemine vurgu yaparak, “Diğer okullara da örnek teşkil etmesini diliyor, okulumuzu tebrik ediyor ve çalışmalarının devamını diliyorum” dileklerinde bulundu.

Okul müdürü Fatma Doğuç ise, “Çocuklarımıza Milli Eğitim Bakanlığı'nın belirlemiş olduğu yeniçağın en etkili eğitimi olan yöntemleri kullanmak için çaba sarf ediyoruz. Velilerimizle eğitimin bir bütünlük içerisinde sürmesi için bu projeyi gerçekleştirdik. Proje ortağımız olan Gençlik Merkezi Müdürü Mevlüt Türkan ve tüm eğitim liderleri arkadaşlara ve ayrıca 15 Temmuz Anaokulu öğretmenlerine fedakarca yapmış oldukları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

17 Ara 2022 - 16:43 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel