Başkan Özgen: “Türk milletinin İslam’da dirilişi için siyaset yapıyoruz”

Milli Yol Partisi (MYP) Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Özgen, siyasi parti olarak birinci yılını doldurduklarını belirterek, Türk milletinin İslam’da dirilişi için siyaset yaptıklarını söyledi.

Milli Yol Partisi (MYP) Elbistan İlçe Başkanı Ali Özgen, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İlk olarak Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin ( KASKİ) su sayaçlarını değiştirme işlemine, vatandaşların tepkisine rağmen devam ettiğini dile getiren Başkan Özgen, “Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, inanların haberi olmadan su saatlerini değiştiriyor. Eski saatleri de götürüp ondan da rant devşiriyor. Ceyhan’ın suyu akaryakıt oldu. Ayda bir fiyat ayarlamasına gidiyorlar. Tepkisiz, sahipsiz bir Elbistan var. Sivil toplum kuruluşlarından siyasi partilerden tık yok” dedi.

Elbistan’ın il olması konusuna da değinen Başkan Özgen, “Bugünlerde bazı ilçelerin il olması gündeme geliyor. Gelin biz de Elbistan’ın il olması için bir araya gelelim. Hep birlikte kamuoyu oluşturalım. Elbistan’ı seviyoruz diyorsanız buyurun hodri meydan” ifadelerini kullandı.

Başkan Özgen, siyaset arenasında 1 yılı dolduran partisinin vizyonu ve amaçlarına ilişin de, şunları söyledi:

“Ahlak, şahsiyet, adalet, liyakat ve paylaşımcı bir ekonomi anlayışı ile yola çıktık. Milli Yol Hareketi, İslam’ın iman ve şuur içinde yücelmeyi gaye edinen Türk’ün mutluluğunu burada arayan bir siyasi oluşum değil bir devrim hareketidir. Türk milletini savunmak ve sevmek bize ecdadımızdan kalan bir mirastır. Atalarımız da daima Türk milletinin ve Türk devletinin yanında yer aldılar. Türk milliyetçileri ve ülkücüler, gelin Çelebi Mehmet Bey’imiz Sayın Remzi Çayır’ın etrafında birlik olalım. Türkiye’yi yönetmeye talip olalım ki; başbuğumuz Alparslan Türkeş’in, Nihal Atsız Beyimizin, şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun, Gün Sazakların, Dursun Önkuzuların, Mustafa Pehlivanların ruhları incinmesin. Çağrımız Türk milletinin İslam’da dirilişidir.”

 

17 Ara 2022 - 16:40 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel