Yüzbaşı Üncü’den Korucular Derneği’ne ziyaret

Elbistan İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Recep Üncü, merkezi Elbistan’da olan Kahramanmaraş Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Derneğini ziyaret etti.

İlçe Jandarma Komutanlığı Olay Yeri İnceleme Tim Komutanı Kıdemli Başçavuş Soner Arslan ile birlikte gerçekleştirdiği ziyarette değerlendirme yapan Elbistan İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Recep Üncü, güvenlik korucuları ile omuz omuza görev yaptıklarını söyledi.

Üncü, “Başta terörle mücadelemiz olmak üzere huzurun ve asayişin sağlanması gibi tüm görevlerde Jandarma Teşkilatımızın bir neferi ve personeli olarak gördüğümüz güvenlik korucularımızın başarıları takdire şayandır. Sorumluluk bölgemizde korucu arkadaşlarımızın da katkılarıyla yaptığımız titiz çalışmalar ile çok şükür herhangi bir olumsuzluk durum bulunmamaktadır. Sorumluluk bölgemizde kırsalımızda bölücü terör örgütü unsurları bulunmadığı gibi bizler terörün bir tanesi dahi kalmayıncaya kadar her zaman terör örgütleriyle mücadelemizi kararlıkla sürdüreceğiz ve sürdürmekteyiz. Elbistan ilçemizde vatandaşlarımızın bize verdiği destek, gösterdiği sevgi ve verdiği değerden çok memnunuz” ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Celalettin Fırtına ise, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Recep Üncü ve Olay Yeri İnceleme Tim Komutanı Kıdemli Başçavuş Soner Arslan’a ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Güvenlik korucuları olarak jandarma teşkilatımızla beraber ve onların emrinde görev yapmaktan onur ve gurur duyuyoruz” dedi.

14 Ara 2022 - 16:52 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel