Dulkadiroğlu Anadolu Lisesi voleybolda il şampiyonu oldu

Kahramanmaraş’ta gerçekleştirilen liseler arası voleybol il turnuvasında şampiyonluk kupasının sahibi Elbistan Dulkadiroğlu Anadolu Lisesi oldu.

Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2022-2023 eğitim öğretim yılı okul sporları voleybol turnuvasında il genelindeki liselerin takımları mücadele etti. Büyük çekişmeye sahne olan turnuvada rakiplerine şans tanımayan Elbistan Dulkadiroğlu Anadolu Lisesi kız voleybol takımı, finale yükseldi. Final maçında Mükrime Hatun Lisesi takımı ile şampiyonluk mücadelesine çıkan Elbistan Dulkadiroğlu Anadolu Lisesi takımı, karşılaşmayı 3-1 kazandı. Elbistanlı öğrenciler bu sonuçla şampiyonluk kupasının sahibi oldu.

Okul müdürü Yaşar Özkara, zorlu turnuvanın sonunda şampiyonluk elde eden öğrencilerini ve öğretmenlerini kutladı.

Özkara, “Voleybol takımımızın antrenörlüğünü yapan Ahmet Koca ve beden eğitim öğretmeni Mehmet Güngör İlkpınar ile öğrencilerimi tebrik ediyorum. Çok iyi bir mücadele sergilediler. İnanıyorum ki bu başarıların devamı gelecektir. Bundan sonraki süreçte bölge turnuvasına katılma hakkı kazandık. Bölge turnuvasında da Kahramanmaraş ve ilçemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz” dedi.

14 Ara 2022 - 13:02 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel