Hibe destekleri bilgilendirme toplantısı düzenlenecek

Elbistan Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü, çiftçi ve üreticilere Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde sunulan hibe desteklerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenleyecek.

Büyütmek için resme tıklayın

Elbistan Tarım ve Orman İlçe Müdürü İsmail Çitil, 2022-2023 dönemi Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı ekonomik ve altyapı yatırımları proje başvurularının başladığını söyledi.

İlçedeki çiftçiler, girişimciler ve üreticilerin bu desteklerden azami şekilde faydalanmasını istediklerini belirten Çitil, bu amaçla Elbistan Ziraat Odası’nda bilgilendirme toplantısı düzenleyeceklerini anımsattı.

Hibeye esas proje tutarının yüzde 50’sine hibe yoluyla destek verileceğini dile getiren Çitil, “Bakanlığımızca, kırsal alanda ekonomik ve sosyal gelişmeyi sağlamak, tarım ve tarım dışı istidamı geliştirmek, gelir artırmak ve farklılaştırmak amacıyla Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı, 2020/4 ve 2020/25 nolu Tebliğlerde değişiklik yapılan tebliğler Resmi Gazetede yayınlanmış bulunmaktadır. Ayrıca Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Web Sitesinde A-iş planı ve B-iş planı ve Ekonomik Yatırım Proje Uygulamaları Esasları yayınlanmıştır. Makine, ekipman ve ekonomik yatırımlar için 09.12.2022-20.01.2023 tarihleri arasında proje başvurular internet üzerinden alınacaktır. 

 Çiftçilerimizin ve potansiyel yatırımcıların destekten yeterince faydalanabilmeleri için 14 Aralık Çarşamba günü saat 10.30’da Elbistan Ziraat Odası’nda mahalle muhtarları, bitkisel ve hayvansal üretim yapan çiftçiler ve tarımsal ürün işleyen, pazarlayan potansiyel yatırımcılar için bilgilendirme toplantısı yapılacaktır. Tarım ve hayvancılık konularını ilgilendiren destekleme konularının daha ayrıntılı bilgi alabilmeleri için toplantıya katılım sağlaması işleyişin sağlıklı yürütülebilmesi için önem arz etmektedir” ifadelerini kullandı.

10 Ara 2022 - 16:46 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel