Kış tedbirleri koordinasyon toplantısı yapıldı

 İçişleri Bakanlığının kış tedbirleri genelgesi gereğince düzenlenen “Kış Tedbirleri Koordinasyon Toplantısı” Vali Ömer Faruk Coşkun başkanlığında yapıldı.

Haber albümü için resme tıklayın

 Toplantının açılış konuşmasını yapan Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun; “Bakanlığımızın 2022/4 sayılı genelgesi gereğince Kış Tedbirleri Toplantısı’nı gerçekleştiriyoruz. TAMP-Kahramanmaraş Afet Müdahale Planı çerçevesinde görevli Afet gruplarımız ve destek çözüm ortaklarımızın genelgede belirtilen hususlar kapsamında gereken planlama ve hazırlık sürecini eksiksiz biçimde yerine getirmesi gerekmektedir.

 Tüm çalışma arkadaşlarımıza geçen kış döneminde gerçekleştirdikleri özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Önümüzdeki kış aylarında özellikle geçmiş yıllarda yaşanan acil durumlar göz önüne alındığında tespit edilen risklere karşı tedbir almak ilimiz için önem arz etmektedir. Dolayısıyla; kış aylarında yaşanabilecek acil durumlarda kurumlarımız arasında yapacağımız iş birliği ve koordinasyon hayati önem taşımaktadır. Rabbim ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten korusun” dedi.

 Kahramanmaraş İl Afet ve Acil Durum Müdürü Yılmaz Durgut ise kış tedbirleri hazırlık çalışmalarını ve yapılacak diğer çalışmaları içeren sunum yaptı.

Kaymakamların da video konferans yoluyla katıldıkları toplantı, paydaş kurumlarla koordinasyonu gerektiren konuların ve genelge maddelerinin değerlendirilmesinin ardından sona erdi.

 

07 Ara 2022 - 16:55 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel