Grup yolundaki çukurlar sürücülere zor anlar yaşatıyor

Elbistan’a bağlı Gümüşdöven Mahallesi ile Ekinözü’nün Akpınar Mahallesi arasında ulaşımı sağlayan yoldaki çukurlar sürücülere zor anlar yaşatıyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Nurhak- Elbistan kara yolu ile Elbistan-Ekinözü kara yolunu birleştiren en kısa mesafe, Gümüşdöven-Akpınar üzerinden sağlanıyor. Bir süre asfaltlanan yol, büyük bölümünde yaşanan deformasyon sonucunda çukurlarla doldu. Her gün çok sayıda aracın kullandığı yoldaki çukurlar, sürücüler açısından çileye döndü.

Yaklaşan kış mevsimi öncesinde; deformasyonun daha da artmaması ve ulaşım standardının yükseltilmesi için Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nden adım atmasını isteyen vatandaşlar, “8 kilometrelik Gümüşdöven – Akpınar grup yolunu yaklaşık 3 yıl önce asfaltlandı. Ancak aradan geçen sürede bozulmalar yaşandı. Kapsamlı bir bakımdan geçmeyen yol adeta çukur deryasına dönmüş durumda. Hem ulaşım güvenliği hem de konforu açısından kötü bir hal aldı. Bu yolu kullanmak zorunda olanların araçları, soluğu sanayide alıyor. Hem araçlarımız zarar görüyor hem de çukurlardan kaçma girişimleri kazalara davetiye çıkarıyor. Kış mevsimi girdi. Bu yolun durumunun kış şartlarında daha da kötüleşmemesi için acilen yama yapılmasına ihtiyaç var. Havaların iyi gittiği bu günlerde yetkililer el atmazsa kışın bu yolu kullanmak imkansız hale gelebilir.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin sesimizi duyup yolla ilgili çalışma başlatmasını isitoruz” dediler.

 

07 Ara 2022 - 16:52 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel