Elbistan Fen Lisesi, 24 özel proje ile TEKNOFEST’e başvurdu

Elbistan Fen Lisesi Müdürü Mikail Şahin, TEKNOFEST yarışmalarına 24 farklı takımının hazırladığı 24 proje il başvuru yaptıklarını söyledi.

Haber albümü için resme tıklayın

Şahin, 9 ayrı insansız hava aracı, 2 savaşan insansız hava aracı, 1 elektrikli araç ve 1 de roket projesiyle birlikte çevre, tarım, ulaşım ve eğitim alanlarını seçtiklerini belirtti.

Elbistan Fen Lisesi’nin TEKNOFEST yarışmaları için hazırladığı projeler, göz doldurdu. Geçtiğimiz yıl ilk defa öğrencilerin 1 takımla başvurduğu TEKNOFEST 2023 yarışmaları için 24 takımın projesi yarışacak.

Okul müdürü Mikail Şahin, takım oluşturarak başvurularını tamamlayan tüm öğrencilerini tebrik etti.

TEKNOFEST yarışmaları için hazırlanan projelerle ilgili bilgi veren Elbistan Fen Lisesi müdürü Mikail Şahin, “Öğrencilerimiz 24 farklı takım oluşturarak 24 farklı proje ile başvuru yapmışlardır. Bu yıl, sanayide dijital teknolojiler alanında 1 takım 1 proje, insansız hava araçları 9 takım 9 proje, akıllı ulaşım yarışması 2 takım 2 proje, engelsiz yaşam teknolojileri 1 takım 1 proje, savaşan ÍHA yarışması 2 takım 2 proje, insanlık yararına teknoloji 1 takım 1 proje, çevre ve enerji teknolojileri 3 takım 3 proje, tarım teknolojileri 2 takım 2 proje, eğitim teknolojileri 1 takım 1 proje, liseler arası elektrikli araç 1 takım 1 proje ve roket 1 takım 1 proje hazırlandı” dedi.

Takımlarda toplam 84 öğrencinin yer aldığını belirten Şahin, “Alanlarında olmak üzere toplamda 11 alanda, 24 takım 24 proje ile başvuru yapan toplam 84 öğrencimiz TEKNOFEST yarışmalarına başvuru yapmıştır. Öğrencilerimizi farkındalıkları, fikirleri, emekleri, çabaları, meraklarından dolayı kutluyoruz. Toplamda 15 öğretmenimiz takımlarımıza rehberlik ve danışmanlık yapmış ve yapmaktadır, yapmaya da devam edeceklerdir. Tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. TEKNOFEST sürecinde yoğun çaba harcayan müdür yardımcımız Mehmet Akif Ünsal ve bilgisayar öğretmenimiz Nilüfer Hanıma da ayrıca çok teşekkür ediyorum. Herkesin emeğine sağlık ve tüm takımlarımıza, öğrencilerimize başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

06 Ara 2022 - 16:54 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel