Yılmaz: “Camilerden doğal gaz aboneliği için 45 bin lira istemek adaletsizlik”

Yeniden Refah Partisi Elbistan İlçe Başkanı Fehmi Yılmaz, camilerin doğal gaz aboneliği ve güvence bedeli için 45 bin lira gibi bir rakam istendiğini belirterek, “Bu uygulama adaletsiz” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Başkan Yılmaz, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; Armadaş’ın abonelik ve güvence bedeli gibi kalemler için konut ve işyerlerinden istenenin katbekat üzerinde bir rakam istendiğini söyledi.

Camiler için belirlenen rakamın 45 bin lira civarında olduğunu anımsatan Yeniden Refah Partisi Elbistan İlçe Başkanı Fehmi Yılmaz, bu paranın da vatandaşın cebinden çıktığına işaret etti.

Özellikle Cuma namazları sonrasında cemaatten doğal gaz aboneliği için yardım toplanmaya başlandığını dile getiren Başkan Yılmaz, Armadaş’ın belirlediği rakamı daha makul seviyelere düşürmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Uygulamayı yersiz ve adaletsiz olarak gördüklerini dile getiren Başkan Yılmaz, “Üzülerek öğrendik ki; Kahramanmaraş genelinde camilerimizde doğal gaz için 45 bin lira abone parası istenmektedir. Bu para, her Cuma günü cami cemaatinden toplanmaya çalışılıyor. Burada bir adaletsizlik olduğu düşüncesindeyim. Bu rakamın neye göre belirlendiğini bilmiyoruz. Ev ve işyerleri için istenen rakamın neredeyse 40 katı bir meblağ var. Yetkililerin bu durumu yeniden gözden geçirmesi gerekiyor. Armadaş’tan ve ilgililerden daha makul ve yapıcı çözümler üretmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

03 Ara 2022 - 15:43 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel