Eğitim Bir-Sen’de görev değişimi

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Elbistan İlçe Başkanlığı’nda yaşanan yönetim değişimi ile başkanlık görevini üstlenen isim Ömer Yılmaz oldu.

Haber albümü için resme tıklayın

Dört dönem başkan olarak görev yapan Tahsin Çıplak’ın yeniden aday olmadığı Eğitim Bir-Sen Elbistan İlçe Başkanlığı’nda seçimler Ömer Yılmaz’ın hazırladığı tek liste, sendika genel merkezi tarafından onaylandı. Onayın akabinde Eğitim Bir-Sen Temsilcilik Ofisinde devir teslim töreni gerçekleştirildi.

Devir teslim töreninde söz alan Tahsin Çıplak; “Sendikamızın olağan ilçe başkanlığı seçimine tek liste halinde başvuru yapan Sayın Ömer Yılmaz kardeşime Eğitim Bir-Sen Elbistan İlçe Başkanlığı hayırlı olsun. Kendisini ve yönetimini tebrik ediyorum. Yönetimimiz süresince başta üyelerimiz olmak üzere okul temsilcilerimize, kadın komisyonumuza, Genç Memur Sen’imize ve yönetim kurulu üyelerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Görevi devralan başkanımıza ve yeni yönetim kurulu üyelerine kolaylıklar diliyorum” dedi.

Yeni yönetim görevini devralan Eğitim Bir-Sen Elbistan İlçe Başkanı Ömer Yılmaz ise, “Camiamıza 12 yıl başkan olarak başarı ile hizmet eden eğitim çalışanlarının hak ve menfaatlerini savunmak için gecesini gündüzüne katarak gayretle çalışan ve sendikamızı Elbistan’da yıllarca zirvede tutan Tahsin Çıplak başkanımızın görevi bırakmasıyla, bu önemli görev camiamızın yaptığı istişareler neticesinde bana verildi. Tabii ki görevden kaçmamız düşünülemezdi. Rabbim bizi bu yolda mahcup etmesin.

Mensubu olmaktan gurur duyduğum Eğitim Bir-Sen ailesinin üyesi iken verilen her vazifeyi nasıl şeref ve onurla yerine getirdiysem, bu günde bana nasip olan başkanlık görevini yerine getirirken aynı hassasiyetle, üyelerimizin hak ve menfaatlerini önceleyerek şevk ve gayretle çalışacağım” ifadelerini kullandı.

Yılmaz, “Yapacak çok işimiz var. “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışı ile eğitim çalışanlarının hak ve menfaatlerini korumak için birlikte çalışacağız. Sendikamızı büyütmeye devam edeceğiz. Bu günlere birlikte geldik, geleceğe birlikte yürüyeceğiz. Bunu başarmak için Azmimiz var, samimiyetimiz var, irademiz var, kararlılığımız var. Siz değerli arkadaşlarımdan, birlik ve beraberlik içinde hep yanımızda olmanızı, bize güvenmenizi özellik istirham ediyorum. İstiklal şairimizin dediği gibi, “Girmeden tefrika bir millete düşman giremez, Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez.”  Bu düşüncelerle tüm eğitim çalışanlarını sevgi ve saygıyla selamlıyorum” cümleleri ile sözlerini tamamladı.

Ömer Yılmaz başkanlığındaki yeni yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu:

“Zekeriya Önat, Metin Yıldız, Derviş Kanat, Emrah Ekici, Tayyip Güneş ve Mikail Koç.”

01 Ara 2022 - 16:24 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel