Ekinözü’nde tekstil atölyesinin ilk adımı atıldı

Ekinözü Belediye Başkanı Bilal Eker, ilçede tekstil atölyesi kurulması noktasında girişimde bulunduklarını söyledi.

Haber albümü için resme tıklayın

Başkan Eker, ilçenin 6.bölge teşvik kapsamında olduğunu anımsatarak girişimin olumlu sonuçlanması halinde 100-150 kişinin istihdamının da sağlanacağını belirtti.

Ekinözü Belediye Başkanı Bilal Eker, Kahramanmaraş Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Kadir Uysal, KOSGEB İl Müdürü Yasin Yüksek ve belediyenin Teşvik ve Destekler Birim Sorumlu Abdulkadir Çiçek’le birlikte Ekinözü’nde tekstil yatırımı yapmayı planlayan firmanın temsilcileri ile bir araya geldi.

Firmanın Kahramanmaraş’taki tesisini inceleyen Ekinözü Belediye Başkanı Bilal Eker, ilçenin 6.bölge teşvik kapsamına alındığını hatırlattı.

Ekinözü’nde tekstil atölyesi kurulması için bir süredir çalışma sürdürdüklerini ifade eden Başkan Eker, “Bölgesel teşvik uygulamasında alt bölge (6.bölge) teşvik imkanına sahip olan ilçemizin ekonomik kalkınması, sanayileşmesi, üretim ve istihdamın artırılması için yerel yönetimler ve tüm paydaşlarımız ile birlikte çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Sürecin olumlu yönde işlediğini vurgulayan Başkan Eker, “Firma yetkililerimizle birlikte oldukça verimli bir görüşmemiz oldu. İlçemizde tekstil atölyesi olarak kullanılacak bir yer arayışındayız. İnşallah tüm sürecin sorunsuz şekilde tamamlanması ile birlikte ilçemizde 100-150 kişinin istihdamının öngörüldüğü bir yatırıma kavuşmuş olacağız” ifadelerini kullandı.

Tüm yatırımcıları Ekinözü’ne davet eden Belediye Başkanı Bilal Eker, “Yatırımcı ve girişimcilerimizi ilçemizin cazip teşvik imkanlarından ve yatırım avantajlarından faydalanmaya ve Ekinözü’ne yatırım yapmaya davet ediyoruz” dedi.

 

30 Kas 2022 - 16:29 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel