10 taşınmaz ihale ile satılacak

Ekinözü Milli Emlak Şefliği, ilçeye bağlı 4 kırsal mahalledeki toplam 10 adet taşınmazı, açık teklif usulü ile satışa çıkardı.

Ekinözü Milli Emlak Şefliği, ilçeye bağlı Kandil, Altunyaprak, Çiftlik ve Yeniköy Mahallesi’ndeki toplam 10 taşınmazı satışa çıkardı. Ham toprak vasfındaki taşınmazların 4’ü Kandil Mahallesi’nde, 1’i Çiftlik Mahallesi’nde, 2’si Yeniköy Mahallesi’nde ve 3’ü de Altunyaprak Mahallesi’nde yer alıyor. 600 ila 81 bin ² arasında değişen büyüklüğe sahip taşınmazlar için en düşük 2 bin lira en yüksek de 165 bin lira tahmini bedel belirlendi. Satışa çıkarılan taşınmazların ihalesi ise, 6 Aralık’ta yapılacak.

Hazineye ait taşınmazların satışı KDV’ye tabi olmadığı gibi ferağ işlemleri sırasında düzenlenen belgeler vergi, resim ve harçtan muaf tutulacak. Satış tarihini takip eden yıldan itibaren 5 yıl süreyle emlak vergisinden muaf olacak.

Taşınmazların satış bedeli peşin veya en az ¼ ‘ü peşin, kalan kısmı kanuni faiz uygulanmak suretiyle 2 yıl içinde yasal faiz uygulanmak suretiyle 8 eşit taksitle ödenebilecek.

29 Kas 2022 - 16:46 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel