Nurhak Kaymakamı Sercan Yıldız görevine başladı

İçişleri Bakanlığı’nca görevlendirilen Nurhak Kaymakam Vekili Sercan Yıldız, görevine başladı.

Büyütmek için resme tıklayın

Nurhak Kaymakamlığı’na Kırşehir Vali Yardımcısı Sercan Yıldız görevlendirildi. İlçeye gelerek görevine başlayan Yıldız, “Ülkemizin en güzel ilçelerinden biri olan Nurhak ilçesinde göreve başlarken, sizlere hizmet etmenin onur ve mutluluğu içerisindeyim” dedi.

Kaymakam Yıldız, “Burada, kaymakamlık görevini yaptığımız sürece; “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturu ile insan odaklı bir anlayışa sahip olacağız. İlçemizin yatırım, projelerini ortak akıl çerçevesinde ve birlik, beraberlik içerisinde yürüteceğiz. Bu görevi yürütürken, kamu kurum ve kuruluşlarımızla, yerel yöneticilerimizle,  sivil toplum kuruluşlarımızla bir ekip ruhu içerisinde karşılıklı işbirliği ve koordinasyon anlayışıyla, ilçemizin refah seviyesinin yükseltilmesi ve daha yaşanılır bir Nurhak için yapılacak çalışmalar önceliğimiz olacağını belirtmek isterim” ifadelerini kullandı.

 

Sercan Yıldız kimdir?

 

Kaymakam Sercan Yıldız, 1991 yılında Eskişehir’de doğdu. Abant İzzet Baysal Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 2014 yılında mezun oldu. 2021 yılında Ahmet Yesevi Üniversitesi (TÜRTEP) Yerel Yönetimler Bölümünde yüksek lisans programını bitirdi. 2018-2019 yılları arasında Iğdır / Dilucu Gümrük Müdürlüğünde gümrük muhafaza memuru ve 2019-2021 yılları arasında İlksan’da uzman olarak görev yaptı. İçişleri Bakanlığı tarafından açılan 110. Dönem Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Kaymakam adayı olarak sırasıyla Kırşehir Valiliği İl Merkez Stajını, Ağrı / Patnos ve Denizli / Pamukkale ilçelerinde refiklik stajını tamamladı. Kırşehir Valiliğinde Vali Yardımcısı vekili iken Nurhak ilçesine İçişleri Bakanlığının onayı ile kaymakam vekili olarak görevlendirilen Yıldız, evlidir.

29 Kas 2022 - 16:44 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel