Eşi ve kızını öldürüp gömen kadına 2 kez ağırlaştırılmış müebbet  

Kahramanmaraş’ta, eşi ve kızını öldürüp evin bahçesine gömdüğü iddiasıyla tutuklanan 75 yaşındaki kadın hakkında 'tasarlayarak kasten öldürme' suçundan 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı

Büyütmek için resme tıklayın

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü, faili meçhul cinayetleri aydınlatma ve kayıp kişileri bulmaya yönelik başlatılan çalışma kapsamında, 7 yıl önce kayıp başvurusu yapılan Z.T.'nin dosyasını raftan indirdi. Kayıp kadını bulmak için Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesinde özel ekip kuruldu. Özel ekibin araştırmalarında Z.T.'nin babası A.T.'nin de kayıp olduğu tespit edildi. Baba ve kızın aile içi cinayet kurbanı olabileceğini değerlendiren özel ekip, kayıp kişilerin öldürüldüğünü belirledi.

Özel ekip, A.T.'nin eşi H.T. ve oğlunun da aralarında olduğu 8 kişiyi, geçen Ağustos ayında gözaltına almıştı. Emniyete götürülen şüphelilerden 75 yaşındaki H.T., sorgusunda suçunu itiraf etti. 1997'de A.T. ile tartıştığını, tartışmanın sonunda kocasını av tüfeğiyle öldürüp evin bahçesine gömdüğünü, 3 yıl sonra 2000 yılında da kızı Z.T.'yi yemeğine kattığı zehirle öldürdüğünü, onun cesedini de bir fıçıya koyup eşinin cesedinin üzerine gömdüğünü söylemişti. Daha sonra eve götürülen H.T., savcı ve polislere kocasıyla kızını gömdüğü yeri göstermişti. Arkeologların da katıldığı kazı çalışmalarında önce Z.T.'nin, onun altında da babası A.T.'nin kemikleri bulunmuştu.

25 yıl önce eşi A.T.’yi, 22 yıl önce de kızı Z.T.’yi öldürüp evin bahçesine gömdüğü iddiasıyla tutuklanan H.T. (75) hakkında 'tasarlayarak kasten öldürme' suçundan 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. Fındıkoğlu'na yardım ettiği iddia edilen 2 kişi içinse 20'şer yıla kadar hapis cezası istendi.

Kahramanmaraş 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde iddianame kabul edilirken, 3 sanığın yargılanmalarına ileriki günlerde başlanacak.

29 Kas 2022 - 16:35 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel