İYİ Parti Elbistan İlçe Başkanlığı’na Serhat Özdemir seçildi

İYİ Parti Elbistan İlçe Teşkilatı’nın tek liste halinde gidilen 3.olağan kongresinde başkanlık görevine Serhat Özdemir seçildi.

+6
Haber albümü için resme tıklayın

Özdemir, kongre sonrasında yaptığı değerlendirmede; şahsına ve ekibine duyulan güvenden dolayı teşekkür ederek, “ Elbistan ‘iyi’ olacak” dedi.

İYİ Parti Elbistan İlçe Teşkilatı’nda seçim heyecanı yaşandı. İYİ Parti Elbistan İlçe Teşkilatı’nın 3.olağan kongresi, Serhat Özdemir’in hazırladığı tek liste ile gerçekleştirildi. Parti binasındaki kongreye, İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel, çevre ilçelerin ilçe başkanları, CHP Elbistan İlçe Başkanı Tayfun Barış Arslan, delegeler ve partililer katıldı.

Divanın oluşturulması akabinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede; partinin yönetim ve mali raporları okunarak üyelerin oylarına sunuldu. Yönetim ve mali raporların ibrasının ardından siyasi konuşmalara geçildi.

3 yıldır sürdürdüğü ilçe başkanlığı görevini devreden Hüseyin Gül, partililere hitaben yaptığı konuşmada; “Güzel bir yönetim icra ettiğimizi düşünüyorum. İlçemizin dört bir yanında kapı kapı dolaştık. Yorulduk ama yılmadık ve çalıştık. Çeşitli sorunlarla karşılaşsak da bizlere güç veren sizlerdiniz. Sizlerin desteği olmasa bu kadar güçlü duruş sergileyemezdik. Serhat Ağabey’imin başkanlığı layıkıyla yapacağına eminim. Bizim bu partiye hizmet etmemiz için bir görevde olmamız gerekmiyor. Bundan sonra da bir nefer gibi çalışacağız. Hakkınızı helal edin” ifadelerini kullandı.

Daha sonra söz alan İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel ise, “İktidara hazır olduğumuzu her zaman söylüyoruz. Bundan sonra da daha şevkle çalışacağız. Bizim için 6 ay sonra dağılır dediler ama İYİ Parti her geçen gün büyüyor ve güçleniyor. Durmanın zamanı yok. Önümüzde bir genel seçim var. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli seçimi. Yüzyılın seçimi bu. Bundan sonra demokrasinin hakim olup olmayacağının seçimi. İnşallah bunda da başarılı olacağımızı biliyorum” dedi.

İl Başkanı Çabukel, görevi devreden eski ilçe başkanı Hüseyin Gül’e, başarılı çalışmalarından dolayı plaket takdim etti.

Konuşmaların ardından oy kullanma işlemine geçildi. Seçime katılan delegelerin tamamının oyunu alan Serhat Özdemir, İYİ Parti Elbistan İlçe Teşkilatı’nın yeni başkanı oldu.

Kongre sonrasında değerlendirme yapan İYİ Parti Elbistan İlçe Başkanı Serhat Özdemir, “Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in çizdiği bu yolda tüm yol arkadaşlarımızla birlikte omuz omuza olacağız. Elbistan ‘iyi’ olacak. İktidar yolculuğumuza Elbistan’dan en güzel desteği vereceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Özdemir, “Yükümüz ağır olsa da Elbistan’ın cesur insanları ile yol yürümekten asla yorulmayacağız. İYİ Parti; bir ve bütün olmanın, haksızlığa karşı dik durmanın ve güzel ülkemizin değerlerini korumanın adıdır. Bizim tek gayemiz var, o da milletimizi huzur ve refaha kavuşturmak. Bu uğurda gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız. Bugüne kadar partimize hizmet eden herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Yönetimimizle birlikte bu davanın bayrağını devralıyoruz. Elbistan’ın siyasetine yön vererek şehrimizin menfaatine olan her platformda olacağız. Şehrimizin hayrına olmayan konularda da dik duruşumuzdan taviz vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Serhat Özdemir başkanlığındaki İYİ Parti yönetimi şu isimlerden oluştu:

“Mehmet Şahin Karagenç, Ali Kırdağ, Ahmet Yalçın, Edanur Bozkurt, Turgay Taşolar, Fatih Kul, Emri Kaya, Osman Meşe, Atıf Yüksel, Sami Koca, Mete Yılmaz, Mehmet Kaya, Ali Yozgatlıoğlu, Fatih Darendeli, Muzaffer Yıldız, Seniç Uz, Emiş Kalın, Tuba Doğan, Caneser Genç, Mukaddes Güngör, Sultan Güngör, Gülbeyaz Er, Ramazan Taşdemir, Sefa Tekdemir, Sezgin Aydın, Ali Köşker, Ali Dalkanat, Durmuş Güngör ve Ahmet Kaya.”

 

26 Kas 2022 - 16:59 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel