Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nden öğretmenler için anlamlı etkinlik  

Nurhak Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Öğretmenler Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik ve programa imza attı.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Nurhak Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Servet Karaca, fedakarca görev yapan öğretmenlerin bu anlamlı günlerini en güzel şekilde kutlamak istediklerini söyledi.

İlçe genelindeki tüm okulları kapsayan bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirten Karaca, “Nesillerimizin inşasında gecesini gündüzüne katan değerli öğretmenlerimizin, bu özel günlerinde yanlarında olduğumuzu hissettirmek istedik. Anne - babadan sonra insan üzerinde en büyük hak sahibi olan öğretmenlerimiz için programımızı Misak-ı Milli Konferans Salonunda başlattık. Burada 10 okulumuzun müdürü için hazırlattığımız karanfil buketlerimizi takdim ettik. Ayrıca, bütün öğretmenlerimize de gül hediye ettik.

Akabinde Nurhak İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozkurt Bey’i makamında ziyaret ettik. İlçe merkezindeki okullarımızı ziyaretten sonra kırsal mahallelerimizdeki öğretmenlerimizle de bir araya geldik. Çiçeklerle onların bu anlamlı gününü kutlarken tatlı ikramımızla da ağızlarını tatlandırdık. Öğretmenler Günü için hazırladığımız programı masa tenisi turnuvası ile tamamladık” dedi.

Nurhak Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Servet Karaca, son olarak, “Öğretmenlerimizin çocuklarımız ve gençlerimizi yetiştirmek için sergilediği fedakârlık her türlü takdirin üzerindedir.  Onların, öğrencilerimizi bilgili ve kültürlü kılmanın yanında, milli ve manevi değerlerle donanımlı kılmaya yönelik çabası toplum olarak bizlerin en büyük sermayesidir. Gelecek nesillerimize binlerce yıllık birikimimizi, kültürümüzü,  tarihimizi, bizi biz yapan değerlerimizi aşılayan tüm öğretmenlerimize başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

26 Kas 2022 - 10:52 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel