Huzur ve asayiş için gece boyu nöbetteler

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli çarşı ve mahalle bekçileri, vatandaşın can ve güvenliği ile genel asayiş ve huzurun sağlanmasına yönelik çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.

+5
Haber albümü için resme tıklayın

Çarşı ve mahalle bekçileri, sorumlu oldukları alanlarda genel asayişin yanı sıra parklar başta olmak üzere kamu malına zarar veren 10 kişiyi suçüstü yakalayarak gerekli yaptırımların uygulanmasını sağladı.

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Şehit Ali Çay Polis Merkez Amirliğinde görevli çarşı ve mahalle bekçileri, vatandaşın can ve mal güvenliğini, genel asayiş ve huzuru sağlamak adına geceleri cadde, sokak, park ve bahçelerde madde bağımlısı şahıslara, hırsızlık şüphelisi şahıslara yönelik çalışmalarını artırdı. Çarşı ve mahalle bekçileri, suçu önlemek ve suçluyu yakalamak konusunda yaptıkları çalışmalarla, kolluk görevlilerinin en büyük yardımcısı oluyor.

 7245 sayılı Kanun'dan aldıkları yetkileri doğrultusunda, çalışmalarını yoğunlaştıran mahalle ve çarşı bekçileri, durumundan şüphelenilen çok sayıda kişiyle ilgili işlem yaptı. Son dönemde parklardaki ve mesire alanlarındaki kamelyalara zarar veren ya da ateş yakıp gürültü yaparak çevreyi rahatsız edenlere de göz açtırmayan çarşı ve mahalle bekçilerinin çalışması ile 10 kişi hakkında idari işlem yapıldı. Bu şahsılara, ilgili kanun maddesinden para cezası uygulandı.

Bekçiler, aynı zamanda trafiği tehlikeye düşüren ve kurallara uymayan araçları da kontrol ediyor. İhlal belirlenmesi durumunda ilgili birimle irtibat kuran bekçiler, gerekli cezanın uygulanmasını sağlıyor.

Devriye faaliyetleri sırasında iş yerini de kontrol eden bekçiler, madde bağımlılarına da göz açtırmıyor. Çarşı ve mahalle bekçileri, son dönemdeki çalışmalarında narkotik madde kullanıcılarına da geçit vermedi. Görev bölgelerinde her türlü olaya anında müdahale ederek suç ve suçluyla mücadelede etkin rol oynayan çarşı ve mahalle bekçileri, ruhsatsız silah, bıçak ve narkotik madde gibi suç unsurları ele geçirdi.

Görevleri gereği sürekli sokaklarda devriye halindeyken polisle birlikte birçok suça anında müdahale eden çarşı ve mahalle bekçileri, mala zarar verme, yaralama ile kişilerin sükun ve huzurunu bozmaya yönelik eylemlerde bulunan kişilerin gerekli cezaları almalarını sağladı.

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Şehit Ali Çay Polis Merkez Amirliğinde görevli çarşı ve mahalle bekçilerinin, ilçe merkezindeki 14 mahallenin her bir sokağındaki suç ve suçluyla mücadelelerinin kararlılıkla süreceği vurgulandı.

 

 

25 Kas 2022 - 16:47 Kahramanmaraş/ Elbistan- GüncelSATILIK BAĞYERİ ve TARLA

SATILIK BAĞYERİ ve TARLAEkinözü (köy önününde mevkiinde) 727 Ada, 2500 M2.lik Bağyeri ve Yaylakiye mevkiinde 727 ada, 144 parselde, 8135 M2. Lik Tarla...

0 544 217 36 96

Oyun ablası

Kızım için oyun ablası ariyoruz.Haftanin 5 günü yarım gün eve gelecek.Saat 13.30 ile 18.00 arasi.Iletişim 0506 903 57 70

ÖZGÜR BÖKE

kombi servisimizde çalışacak bayan eleman aranıyor

kombi servisimizde ofiste çalışacak bayan eleman aranıyor

0(344) 413 96 90 OSMAN YÜCEL VİESSMANN SERVİSİ

SATILIK HİSSE

Çiçek Mah. Örmeyol Mevkindeki 894 Parseldeki 5250m2 Hissemin Tamamını Satmak İstiyorum.İletişim

0505 866 66 95 - 0505 389 79 12 Zübeyir Çoban

AKARYAKIT SATIŞ ELEMANI

istasyonumuzda çalıştırılmak üzere TECRÜBELİ akaryakıt satış elemanı aranmaktadır. CUMHURİYET MAH.ÇİÇEK KAVŞAĞI OPET

ELBİ̇STAN ENSAR PETROL

KİRALIK DAİRE

Kızılcaoba Mah. Ketizmen Yolunda Safa Sitesinde 4+1 Kombili Dairem Kiralıktır.

0 505 792 44 59

Sanayide Kiralık İşyeri

Sanayi Sitesinde 105 m2 kiralık işyeri. Detaylı bilgi için arayınız.

0(536) 777 78 57 AHMET ÇOLAK

GÜRBÜZ İŞ MERKEZİNDE SATILIK OFİS

Öğretmen evi karşısında Gürbüz işmerkezinde eşyalı olarak satılık ofis 90 m2

SÜLEYMAN BEY

Kantinde Çalışacak Bayan Eleman

Elbistan ortaokulu Kantininde çalışacak genç dinamik bayan eleman alınacaktır.

DERYA GÖKDUMAN

KİRALIK DAİRELER

Kızılcaoba Mahallesi Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi CivarıBirinci kat 2+1 Doğalgazlı, Çift Balkonlu 1800 TL Dairemiz Kiralıktır.EYLÜL 1'DEN İTİBA...

0534 013 42 46