Esnaf kefalette kredi başvurusunda yoğunluk yaşanıyor

Elbistan Esnaf ve Sanatkarlar Kefalet ve Kredi Kooperatifi kefaletiyle verilen düşük faizli kredi talebindeki yoğunluk yaşanıyor.

Elbistan Esnaf ve Sanatkarlar Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Cuma General, geçen ay hayata geçirilen destek paketinden yararlanmak isteyen esnaf ve sanatkarların başvurularını sonuçlandırmak için çaba gösterdiklerini söyledi.

Kredi plasmanında yaşanan gecikmeler nedeniyle talepleri karşılamada güçlük çektiklerini bildiren Başkan General, başvuruların tarih sıralamasına göre değerlendirmeye alındığını dile getirdi.

Hiçbir kooperatif ortağını mağdur etmemek için azami gayret gösterdiklerinin altını çizen Elbistan Esnaf ve Sanatkarlar Kefalet ve Kredi Kooperatifi Başkanı Cuma General, “Esnaf ve sanatkârımızın finansman ihtiyacını karşılamak üzere kooperatiflerimiz kefaleti ile esnaf ve sanatkarımızın güncel ihtiyaç duydukları finansman sıkıntılarına çözüm üretmek için çok yoğun çaba harcadığımız bir yılı daha geride bırakmak üzereyiz.

Bilindiği gibi ekim ayı sonunda yeni bir destek paketi hayata geçirildi. Kooperatifimiz kefaletiyle kullandırılacak kredilerde faiz oranı yüzde 7,5 olarak uygulanıyor. Kredi limitimiz de 500 bin liraya yükseldi. Hem yılsonu olması hem de ortaklarımızın bu destek paketinden yararlanmak istemesi, kredi talebini artırdı. Biz de esnaf ve sanatkarımızı mağdur etmeme ve başvurusunu bir an önce sonlandırmak için azami çaba gösteriyoruz. Dosyaları 2023 yılına devretmeden başvuru sırasına göre işleme alıyoruz. Bu noktada da esnaflarımızdan anlayış bekliyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da esnafımızın zor gününde yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

25 Kas 2022 - 16:39 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel