Öğretmenler Hatıra Ormanı’nda 2 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu

Elbistan Milli Eğitim Müdürlüğü’nce oluşturulan ‘Öğretmenler Hatıra Ormanı’nda 2 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu.

+7
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Milli Eğitim Müdürlüğü, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla fidan dikme kampanyası başlattı. Taşoluk mevkiindeki ‘Öğretmenler Hatıra Ormanı’na’, ilçede görev yapan her öğretmen için 1 fidan dikildi. 2 bin 500 fidanın toprakla buluşturulduğu ağaçlandırma programına, Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, Belediye Başkan Vekili Ali Demir, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Kırılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Recep Üncü, Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Servet Okur, CHP Elbistan İlçe Başkanı Av. Tayfun Barış Arslan, TEMA Vakfı Elbistan Temsilcisi Fatma Doğuç, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Öğretmenlerle birlikte fidanları toprakla buluşturan Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural,  öğretmenlerin, geleceğimiz olan genç nesli bir fidan gibi yetiştirdiklerine vurgu yaptı.

Öğretmenler için hatıra ormanı oluşturulduğunu belirten Kaymakam Vural, “Fedakar öğretmenlerimizin okullardaki fidanların yanı sıra bu hatıra ormanında da birer fidanları olacak” dedi.

Kaymakam Vural, “Öğretmenler Günü münasebetiyle öğretmenlerimizle beraber fidan dikimi gerçekleştirdik. Hatıra Ormanına diktiğimiz fidanların gelecek nesiller için daha yeşil ve daha yaşanabilir bir çevre sağlayacağına inanıyorum. Bugün dikilen 2 bin 500 fidanın, Elbistan’ı daha yeşil bir hale gelmesine katkı sunacağını düşünüyorum. Öğretmenlerimiz, çocuklarımızı ve gençlerimizi birer fidan hüviyetiyle yetiştirme gayretindeler. Toprakla buluşturduğumuz fidanlar da tıpkı çocuklar gibi. Bir yandan çocukları bilgiyle donatan öğretmenlerimiz; onların daha temiz ve yeşil bir doğada yaşamaları için kolları sıvadılar. Bu etkinliğe destek ve emek veren herkese teşekkür ediyorum. Tüm öğretmenlerimizin de 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyorum” dedi.

Elbistan Belediye Başkan Vekili Ali Demir ise, kentteki tüm ağaçlandırma projelerini desteklediklerinin altını çizdi.

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin de, öğrencilerine hem de topluma örnek teşkil edecek bir projeyi hayata geçirdiklerine dikkati çekti.

Çetin, şunları söyledi:

“‘Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenlerden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır" diyen Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk'ün başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle “Yarının doğası bugünden yaratılır” sözünün hedef doğrultusunda Elbistan’ımızın kıraç topraklarında ağaçlarımızı toprakla buluşturarak doğaya can vermek için bu anlamlı programı hazırladık. Toplumun aynası olan öğretmenlerimiz öğrencilerimize örnek teşkil ederek öğrencilerimizi doğaya, çevreye ve ağaca daha duyarlı bireyler olarak; milli varlıklarımız olan ormanlarımıza karşı millet bilincini oluşturacaklardır. Yaparak yaşayarak öğrenmenin en güzel ifadesini bulduğu programımıza katımlarından dolayı Sayın Kaymakamımız Hasan Hüseyin Vural’a, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz. Desteklerinden dolayı Elbistan Belediyesine, TEMA Vakfı İlçe Sorumluluğuna ve Elbistan Ağaçlandırma Şefliğine ayrıca teşekkür ederim.”

TEMA Vakfı Elbistan İlçe Temsilcisi Fatma Doğuç da, “Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fatih Çetin önderliğinde düzenlenen ağaçlandırma etkinliğinde yer almak bizim için onur kaynağıdır. Biliyorsunuz ki Tema Vakfı’nın Milli Eğitim Bakanlığı ile yapmış olduğu protokol çevresinde doğa eğitimlerinde önemli bir yer arz etmektedir. Bu bilinçle bize destek veren Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fatih Çetin’e teşekkür ediyoruz. Bu kadar kıymetli bir günde ağaçlandırma etkinliği düzenlenmesinin milli duyguların hareke geçirilmesinin öncelikle bir öğretmen olarak ve de Tema Vakfı sorumlusu olarak çok gurur verici olduğunu belirtmek isterim. Şehit öğretmenlerimizin de anısına bu etkinliğin düzenlenmiş olması bizim için çok mutluluk verici. Emeklerinden dolayı milli eğitim müdürümüze ve tüm katılımcı arkadaşlarımız teşekkür ederim” değerlendirmesinde bulundu.

Programa katılan öğretmenler de kendi adlarına hatıra ormanı oluşturulmasına katkı sunan herkese teşekkürlerini ilettiler.

 

 

23 Kas 2022 - 17:47 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel