Kaymakam Vural’dan Öğretmenler Günü mesajı

Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Öğretmenlerin, kendilerini gelecek nesillere adadığına vurgu yapan Kaymakam Vural, “Her bir öğretmenimiz, yüreklere ışık tutarak ülkemizin geleceğini aydınlatmayı ulvi bir görev kabul etmiştir” dedi.

Başta Elbistan’da görev yapanlar olmak üzere tüm öğretmenlerin bu anlamlı gününü tebrik eden Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Öğretmen geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur. Gelecek gençlerindir. Gençler de öğretmenlerin eseridir’ sözünü anımsattı.

Kaymakam Vural, şunları söyledi:
“Geleceğimizin mimarları olan öğretmenlerimizin almış olduğu bu kutsal görevi layıkıyla yerine getirdiklerine ve bundan sonra da getireceklerine ve ülkemizi hedeflerine, çağdaş uygarlık seviyesine ulaştıracak yolda kararlılıkla yürüyeceklerine yürekten inanıyorum. Öğretmenlerimiz, genç nesillerimizin ülkesine, milletine ve değerlerine bağlı yetişmesi için eşine az rastlanır bir fedakarlığın da simgesidirler. İlçemizde bu kutsal görevi en iyi şekilde yerine getiren bütün öğretmenlerimizi ve milli eğitim camiamızı kutluyorum.

Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden bütün öğretmenlerimizi minnet ve şükranla anarken, en zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesinde ışık olan, fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyen bütün öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü”nü kutluyor, sağlık, huzur, başarı ve mutluluklar diliyorum.”

23 Kas 2022 - 17:43 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel