Serhat Özdemir, başkan adaylığını açıkladı

İYİ Parti Elbistan İlçe Teşkilatı’nın 3.olağan kongresinde başkan adaylığını açıklayan Serhat Özdemir, “İyi bir Elbistan ve iyi bir Türkiye’ diyerek iktidar yürüyüşümüzün meşalesini tutmaya talip oldum” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

İYİ Parti Elbistan İlçe Teşkilatı’nda yeni başkan ve yönetim, 26 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirilecek kongre ile belli olacak. Mevcut başkan Hüseyin Gül’ün aday olmayacağı kongre öncesinde başkanlık görevine talip olduğunu belirten Serhat Özdemir,  “Bu davanın bir neferi olarak demokrasi şöleni olarak gördüğümüz genel kurulumuzda bayrağı devralmaya adayım” şeklinde konuştu.

Birlik ve beraberlik mesajı veren Özdemir, “Kurucu yönetim kurulu üyeliği yaptığım ve 1,5 yıldır da belediye meclis üyesi olduğum İYİ Parti Elbistan İlçe Teşkilatı’nda cumartesi günü yeni bir dönemin kapıları aralanacak. İYİ Parti’yi iktidara taşıyacak ve güzel ülkemizi hak ettiği yarınlarına kavuşturacak kadroları seçeceğiz. İyi bir Elbistan ve iyi bir Türkiye için yola çıktık. Değişmez denileni de hep birlikte değiştirmek için bu göreve talip oldum. Genel başkanımız Sayın Meral Akşener’in öncülüğünde birleştiren, bütünleştiren bir anlayışla hareket edeceğiz. Öncelikle şehrinin daha sonra da ülkesinin sorunları ile dertlenen; ortak aklın hakim olduğu bir yönetim çizgisinde olacağız” ifadelerini kullandı.

Özdemir, “İYİ Parti saflarına katıldığımız ilk günden beri omuzlarımızdaki mesuliyetin farkında olarak yılmadan mücadele ediyoruz. Talip olduğum görevin sorumluluğunun bilincinde olarak tüm teşkilatımızla birlikte İYİ Parti bayrağını daha da yukarılarda dalgalandırmanın çabası içinde olacağımıza söz veriyorum. Kurulduğu günden bu güne kadar bu davaya ve kutlu yürüyüşe emek veren herkese teşekkür ediyorum. Kongremizin şölen havasında geçmesini temenni ediyorum” cümleleri ile açıklamasını tamamladı.

 

 

23 Kas 2022 - 17:39 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel