Üniversite adayları deneme sınavında ter döktü

 Elbistan Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ‘Elbistan’da Başarıyı Artırma’ projesi çerçevesinde ilçedeki 12.sınıf öğrencilerine yönelik ücretsiz YKS deneme sınavı yapıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

Milli Eğitim Müdürlüğü’nce hayata geçirilen ‘ Elbistan’da Başarıyı Artırma’ projesinde (EBAP) üniversite adaylarının katıldığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) formatındaki deneme sınavı 2 bin 100 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, deneme sınavlarının öğrenciler açısından önemine değindi.

Kentte, hem lise hem de üniversite adaylarına yönelik çalışmalara imza attıklarını belirten Çetin, bu doğrultuda da ücretsiz deneme sınavlarına ağırlık verdiklerini söyledi.

 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) formatındaki deneme sınavına 2 bin 100 öğrencinin katıldığının bilgisini veren Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, “Öğrencilerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamanın çabası içerisindeyiz. Milli eğitim camiası olarak bir yandan en üst seviyede akademik bilgi ve birikime ulaşmalarını sağlarken; eğitim hayatlarına yön verecek sınavlarda da başarılı olmaları için birçok argümanla onların yanında olmaya gayret ediyoruz. Sınav sürecinde; öğrencilerin girecekleri sınavla birebir ve aynı formatta denemelere katılmalarını da önemsiyoruz. Bu çerçevede de liselere hazırlanan öğrencilerimizin ardından üniversite adaylarımız için de ücretsiz deneme sınavımızı yaptık. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, YKS deneme sınavının yapılmasında emeği geçen idareci ve öğretmenlere de teşekkür etti.

22 Kas 2022 - 17:00 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel