Ülkü Ocakları ücretsiz kurs açıyor  

Elbistan Ülkü Ocakları Başkanı Muammer Zencirkıran, 6 farklı dalda sertifikalı ücretsiz kurs açtıklarını söyledi.

Başkan Zincirkıran, kurs programına ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede; ilkyardım, İngilizce, tarih, bağlama, gitar ve din kültürü alanlarında eğitim vereceklerini dile getirdi.

Özellikle gençlerin, yabancı dil, sağlık, tarih ve sanat alanlarında kendilerini geliştirmelerini amaçladıklarını belirten Elbistan Ülkü Ocakları Başkanı Muammer Zencirkıran, kursların tamamen ücretsiz olduğunun altını çizdi.

Eğitimlerin, Elbistan Ülkü Ocakları’nın bulunduğu Örnek İşhanı teras katında verileceğini dile getiren Başkan Zencirkıran, kayıtların sürdüğüne dikkat çekerek, “Ülkü Ocakları, dünyanın en büyük gençlik hareketidir. Biz de gençliğin eğitimlerine önem vererek bu doğrultuda çalışmalar yapıyoruz. Bir eğitim yuvası olarak gençlerimizin sosyal ve kültürel gelişimlerini önemsiyoruz. Bu doğrultuda da Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek kurs programımızı başlattık. Başvurularımız sürüyor. İlkyardım, İngilizce, bağlama, gitar ve din kültürü alanlarında uzman öğreticiler tarafından kurs vereceğiz. Katılmak isteyen tüm hemşerilerimizi bekliyoruz” dedi.

21 Kas 2022 - 16:47 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel