Elbistan, Kahramanmaraş Tarım Fuarı’nda yerini aldı

Bu yıl 8.’si düzenlenen Kahramanmaraş Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı, KAFUM fuar alanında vatandaşların ziyaretine açıldı.

Elbistan, Kahramanmaraş Tarım Fuarı’nda yerini aldı
Elbistan, Kahramanmaraş Tarım Fuarı’nda yerini aldı
+1
Haber albümü için resme tıklayın

 Açılış programında; Vali Ömer Faruk Coşkun, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Nihat Pakdil, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel,  Tarım İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Hasan Gezginç, KMTSO Başkanı Şahin Balcıoğlu, protokol üyeleri, ilçe belediye başkanları, kurum müdürleri, STK ve sektör temsilcileri ile vatandaşlar yer aldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından fuarın açılış konuşmalarını yapan KMTSO Başkanı Şahin Balcıoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, tarım sektörünün ve tarıma dayalı sanayinin il ekonomisindeki önemine vurgu yaparak, fuarı Kahramanmaraş’a hayırlı olması temennisinde bulundular.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Şehrimizde çiftçilerimize önemli desteklerde bulunuyoruz. Arazi ve mera yollarının iyileştirilmesi, sulama ve fide desteği noktasında ciddi çalışmalar gerçekleştirdik. Büyükşehir Belediyesi olarak 3,5 yıllık süreçte çiftçilerimize ve üreticilerimize yönelik 200 milyon TL’nin üzerinde yatırım hayata geçirdik” dedi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Kahramanmaraş’ta hayata geçirilen ve planlanan yatırımlardan bahseden Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Nihat Pakdil ise, bakanlığın tarım sektörüne ilişkin yaptığı yatırımlara ve faaliyetlerine değindi.

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun da; “Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarımızın 8.’sini gerçekleştiriyoruz. Kahramanmaraş coğrafi ve iklimsel özellikleri nedeniyle tarımsal ürünler bakımından çok çeşitlilik gösteriyor. Üreticilerimize şehrimize sağladığı katma değer için teşekkür ediyorum. Fuarın tarımsal faaliyet yürüten üreticilerimize, çiftçilerimize önemli katkı sağlayacağına inanıyorum. Fuarın ilimize hayırlara vesile olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Vali Ömer Faruk Coşkun, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Nihat Pakdil, Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, TİGEM Genel Müdürü Hasan Gezginç ve protokol üyeleri, kurdele kesimi ile açılışını yaptıkları Kahramanmaraş Tarım Fuarı’nda tarım makineleri, tarım teknolojileri, organik tarımla ilgili ekipman ve ürünlerin sergilendiği stantları gezdi.

Elbistan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün de stant açtığı fuar, 20 Kasım Pazar gününe kadar ziyaretçi kabul edecek.

 

18 Kas 2022 - 17:16 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel