Elbistan’da ‘En İyi Narkotik Polisi: Anne’ projesi semineri

Elbistan’da, "En İyi Narkotik Polisi: Anne" projesi çerçevesinde anne ile anne adaylarını bilgilendirmek ve uyuşturucu bağımlılığın önüne geçmek amacıyla seminer düzenlendi.

Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği’nin koordinesinde, İçişleri ‘En İyi Narkotik Polisi: Anne’ projesiyle ilgili çalışmalar sürüyor. Uyuşturucu tacirlerine göz açtırmayan narkotik ekipleri, bir yandan da özellikle gençlerin bu kişilerin ağına düşmemesi için mücadele ediyor. Uyuşturucu bağımlılığı ile mücadelenin en önemli boyutu olan aileleri de bilgilendirerek farkındalık oluşturmaya çalışan Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, Elbistan Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde ‘En İyi Narkotik Polisi: Anne’ projesini tanıttı.

Anne ve anne adaylarına yönelik seminerde, uyuşturucu bağımlılığı hakkında kapsamlı bilgiler aktarıldı.

Projenin temel amacının; uyuşturucu kullanımı, bağımlılığı, bağımlılık sorununda çözüm yolları ve önerileri gibi konularda, anne ve anne adaylarının bilinçlendirilmesi ve farkındalıklarının artırılması olduğu vurgulanan sunumda, uyuşturucu kullanımının erken tespiti ve bağımlılık sarmalına yakalanmadan annelerin yardımıyla müdahale edilmesinin hedeflendiği belirtildi.

Annelerin çocuklarını en iyi tanıyan ve takip eden kişi olduğuna değinilen sunumda, uyuşturucu ile mücadelede de annelere büyük görevler düştüğüne işaret edildi.

Seminerin sonunda narkotik ekipleri, katılımcıların sorularını yanıtladı.

17 Kas 2022 - 16:38 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel