Kendi işyerinde faaliyet gösteren sanayi sitesi esnafına vergi muafiyeti

Elbistan Demirciler ve Tamirciler Odası Başkanı Mehmet Mıhçı, mülkiyeti kendisine ait işyerinde faaliyet gösteren odaya kayıtlı esnaf ve sanatkarların emlak vergisinden muaf tutulduğunu söyledi.

Elbistan Demirciler ve Tamirciler Odası Başkanı Mehmet Mıhçı, esnaf ve sanatkarlara tanınan vergi muafiyetine ilişkin bilgilendirmelerde bulundu.

Sanayi sitesinde odaya kayıtlı 700’ün üzerinde esnaf ve sanatkarı ilgilendiren emlak vergisi ödemesine değinen Başkan Mıhçı, “Bilindiği gibi, Cumhurbaşkanlığınca esnaf ve sanatkarlarımıza vergi muafiyeti tanınmıştı. Sanayi sitemizdeki esnaf ve sanatkarlarımız da bu çerçeveye dahil edilmişti. Sanayi sitemizde, mülkiyeti kendisine ait olan işyerlerinde faaliyet gösteren ve odamıza kayıtlı esnaflarımız ile sanatkarlarımız, emlak vergisinden muaf tutulacaktır. Bu durumdaki esnaf ve sanatkarlarımız, vergi levhası fotokopisi ve oda kaydı ile birlikte Elbistan Belediyesi emlak servisine başvurduklarında vergi ödemeyeceklerdir” dedi.

Başkan Mıhçı, işyerinin başka bir esnafa ya da sanatkara kiralanmış olması durumunda ise emlak vergisinin, mülk sahibi tarafından ödeneceğini hatırlattı.

 

17 Kas 2022 - 16:36 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel