Güngör: “Nurhak’a 65 milyon TL’nin üzerinde yatırım yaptık”

Büyükşehir Belediyesi tarafından Nurhak’a kazandırılan iki mahalle konağının açılışını gerçekleştiren, yapımına başlanan Atık Su Arıtma Tesisi’nde incelemelerde bulunan Başkan Hayrettin Güngör, “Nurhak’ımıza yapmış olduğumuz yatırım 65 milyon TL’nin üzerinde” dedi.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, programı kapsamında Nurhak’ta bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyaret programı, Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenerek Nurhak’a kazandırılan Tatlar ve Yeni Mahalle Konağı’nın açılış töreniyle başladı. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Büyükşehir Belediyesi olarak tüm ilçelerimizde olduğu gibi Nurhak’ta da birçok alanda yatırımlar gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz. İnşallah yatırımlarımız artarak devam edecek” dedi.

Nurhak’ta hayata geçirilen yatırımlara ilişkin bilgiler aktaran Başkan Güngör, “Nurhak ilçemizde 40 kilometre uzunluğundaki yolumuzu asfaltla yeniledik. Deforme olmuş yolları 4 bin ton yama ile iyileştirdik. İlçemize 30 bin metrekare kilit parke kazandırdık. Ayrıca Tatlar ve Kullar mahallelerimizdeki eski binalarını yenileyerek mahalle konağı konseptine dönüştürdük ve bugün de açılışını gerçekleştirerek hemşerilerimizin hizmetine sunuyoruz. KASKİ tarafından da Nurhak’a 17 kilometre uzunluğunda içme suyu hattı, 4 içme suyu deposu, 4 içme suyu sondajı kazandırıldı. Tarımsal alanda da ciddi çalışmalar gerçekleştirdik. İlçemize 1 adet sulama havuzu, 4 kilometre sulama kanalı kazandırdık ve hemşerilerimize 7 kilometre sulama borusu desteğinde bulunduk. Şu ana kadar Nurhak’a yapmış olduğumuz yatırım miktarı 65 milyon TL’nin üzerinde” diye konuştu.

Başkan Güngör’ün konuşması sonrası açılış kurdelesi kesilerek mahalle konağı hizmete alındı.

Açılış töreninin ardından Başkan Hayrettin Güngör ve beraberindeki heyet, Tatlar ve Yeni Mahalle Konağı’nda incelemelerde bulundu.

Program, Büyükşehir Belediyesi tarafından Nurhak’a kazandırılan Atık Su Arıtma Tesisi’nde gerçekleştirilen incelemelerle noktalandı.

17 Kas 2022 - 16:30 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel