Elbistan’ın geleceğine 5 bin fidan

Milli Ağaçlandırma Günü çerçevesinde; ilçe protokolü ve 7’den 70’e vatandaşların katılımıyla Elbistan’ın geleceğine nefes olacak 5 bin fidan toprakla buluşturuldu.

+12
Haber albümü için resme tıklayın

Ülke geneliyle eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Milli Ağaçlandırma Günü etkinliği, Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından oluşturulan Adalet Ormanı’nda yapıldı. Elbistan Orman İşletme Şefliği’nce temin edilen çam fidanları, Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, Cumhuriyet Başsavcısı Sinan Biter, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Kırılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Yüzbaşı Recep Üncü, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Servet Okur, Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, İlçe Tarım ve Orman Müdürü İsmail Çitil, ETSO Başkanı Mustafa Paksoy, Elbistan Orman İşletme Şefi Sultan Demir, Elbistan E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu yetkilileri ve infaz koruma memurları, TEMA Vakfı Elbistan Temsilcisi Fatma Doğuç, denetimli serbestlik müdürlüğü personeli katıldı.

Burada anaokulu öğrencileri ile birlikte fidan diken Kaymakam Hasan Hüseyin Vural, Elbistan’ı daha yeşil ve orman yönünden zengin bir yapıya kavuşturmayı amaçladıklarını söyledi.

Milli Ağaçlandırma Günü vesilesi ile ilçe genelinde 5 bin fidan dikildiğini belirten Kaymakam Vural, “Doğaya sahip çıkmak için buradayız. İlçemizin geleceğine nefes olsun diye fidan dikiyoruz. Burada 7’den 70’e tüm vatandaşlarımız ve kurumlarımızla hep beraber bu güzel şehre yeşil kuşak oluşturma gayretindeyiz. Ülke genelinde ‘Geleceğe Nefes’ sloganı ile düzenlenen bu günde özellikle çocuklarımız ve gençlerimize ağaç sevgisi aşılamayı, doğayı koruma ve yeşile sahip çıkma anlamında bilinçlerini artırmayı amaçlıyor; onların toprağa dokunmalarını, bir fidanı toprakla buluşturmalarını sağlayarak doğa ile aralarında bir bağ oluşturmak için çabalıyoruz” dedi.

 Ağaçlandırma çalışmalarına devam edeceklerinin altını çizen Elbistan Kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, “Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığımızın çabaları ile burada fidanlar büyüyor. Bizim de bu konuda atacağımız adımlar elbette olacak. Şehrimizde ağaçlandırma için uygun olan her metrekareye bir fidan dikmeyi arzu ediyoruz. Tüm vatandaşlarımızla el ele vererek geleceğimize en güzel mirası bırakma gayretinde olacağız. Bu gayretimizin ilk adımı olarak gördüğümüz programa katılan ve emek veren herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Sinan Biter ise, Adalet Ormanı’nın birçok türde ağaca ev sahipliği yaptığını anımsattı.

Ormanların, bir ülkenin en önemli değeri olduğuna dikkati çeken Başsavcı Biter, “Bizler de bu varlığımızı hem korumak hem de geliştirmek için seve seve çalışmaya hazırız” şeklinde konuştu.

Başsavcı Biter, “Bu güzel şehrimizde yeşilin her tonuyla toprağa hayat, canlılara nefes olacağına inandığımız anlamlı programda yer almaktan dolayı mutluyuz. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” cümlelerini kullandı.  

AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Servet Okur da, “Çocuklarımızdan başlayarak tüm vatandaşlarımızla birlikte seferberlik halinde çalışacak ve kentimizi daha yaşanabilir bir hale getirmek için gayret edeceğiz. El ele vererek inşallah bunu başaracağız. Bu etkinliğe katkı sunan herkesin emeğine ve eline sağlık” dedi.

 

11 Kas 2022 - 13:46 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel