Buzağı desteği başvuruları başladı

Elbistan Tarım ve Orman İlçe Müdürü İsmail Çitil, 2022 yılı buzağı desteği başvurularını almaya başladıklarını bildirdi.

Buzağı başına 500 TL destek verileceğini kaydeden Çitil, üreticilerin belirlenen süre içerisinde dilekçe ile müracaat etmeleri gerektiğini hatırlattı.

Destek başvurularında uyulması gereken kriterler hakkında bilgi veren Elbistan İlçe Tarım ve Orman Müdürü İsmail Çitil,  buzağı desteklemesinden; “120 gün ve üzeri yaşta ve programlı aşıları tamamlanmış olan, ilkine buzağılama yaşı en fazla 960 gün ve son iki buzağılama arası süresi en fazla 600 gün olarak ineklerin doğan buzağılarına ödeme yapılacaktır. Bu çerçevedeki her bir buzağı için ödenecek rakam ise 500 TL’dir. Üreticilerimiz, sahibi oldukları hayvancılık işletmelerindeki buzağılarına 6243 sayılı 2022 yılında yapılacak desteklemelere ilişkin karar doğrultusunda destekten yararlanmak için dilekçe ile kurumumuza başvurmak zorundadır” dedi.

Çitil, “Buzağı desteklemesinden yararlanmak isteyen üreticilerimiz başvuru süresini geçirmemelidir. Son başvuru tarihinden sonra yapılacak talepler kabul edilmeyecek ve dikkate alınmayacaktır. Üreticilerimizin mağduriyet yaşamaması için istenilen belgelerle birlikte kurumumuza gelebilir” şeklinde konuştu.

 

10 Kas 2022 - 17:27 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel