Aycan: “Kahramanmaraş’a TMO Başmüdürlüğü kurulmalı”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, Kahramanmaraş’a Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Başmüdürlüğünün kurulması gerektiğini söyledi.

Elbistan ve Maraş ovalarının tarımın merkezi olduğuna değinen Aycan, “Bu acil bir ihtiyaçtır, hatta tüm ülkede Toprak Mahsulleri Ofisi daha yaygın olarak yapılanmalıdır” diye konuştu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda konuşan MHP Milletvekili Sefer Aycan, “ Kahramanmaraş aynı zamanda tarım şehridir. Maraş ve Elbistan Ovaları Türkiye'nin en büyük ovalarındandır. Çok çeşitli tarımsal ürün üretilmektedir ve üretim miktarı çok yüksektir. Ürünlerin değerlendirilmesi çiftçimiz ve ülkemiz için çok önemlidir. Bu doğrultuda toprak mahsullerine çok iş düşmektedir. Kahramanmaraş gibi bir tarım şehrinde mutlaka Toprak Mahsulleri Başmüdürlüğünün kurulmasını istiyoruz; bu, acil bir ihtiyaçtır, hatta tüm ülkede Toprak Mahsulleri Ofisi daha yaygın olarak yapılanmalıdır. Tüm tarımsal ürünlere alım garantisi verilmeli ve alınmalıdır. Çiftçileri kötü niyetli fırsatçıların eline düşmekten korumalıyız. Diğer yandan, tarımsal üretimi artırmak için ziraat mühendisi, veteriner, su ürünleri mühendisi istihdamını artırmalıyız. Çiftçilere fiyat garantisi ve alım garantisi verilmesi üretimi de teşvik edecek ve ziraatçılar daha çok üretim yapmaya teşvik edilmiş olacaklardır” ifadelerini kullandı.

 

10 Kas 2022 - 17:19 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel