Çalınan mazgalın yenisini yaptırdı; onu da çaldılar

Elbistan’da, bir işyerinin önünden çalınan mazgalın yerine esnafın kendi imkanları ile yaptırdığı yenisi de hırsızların hedefi oldu.

Haber albümü için resme tıklayın

Orhangazi Mahallesi’nde bulunan sanayi sitesinde esnaflık yapan Ahmet Işık’ın dükkanının girişindeki demir mazgal, bir süre önce kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalındı. Işık, işyerine gelen müşterilerin araçları zarar görmesin diye kendi imkanları ile yeni bir mazgal yaptırdı. Işık’ın yaptırdığı mazgal da hırsızların hedefi oldu. Bu duruma tepki gösteren esnaf, “Bu mazgalı çalmışlardı. Biz de yenisini yaptırdık. Ama onu da çok geçmeden götürdüler. Satsan para etmeyecek bir şey. Buraya her gün onlarca araç geliyor. Sürücüler düşmesin diye teker bıraktık şimdi önüne. Vatandaş düşse kırılmadık yeri kalmaz. Bu nasıl bir iştir anlamadık” dedi.

Bu tür hırsızlık olaylarının faillerine verilen cezaların daha caydırıcı olmasını isteyen Işık, “Hırsızlığı yapanın yanına kar kalmaması lazım. Cezalar arttırılsa belki caydırıcı olur. Biz yaptırmaktan bıktık adamlar çalmadan bıkmadılar. Bir daha yaptırsak onu da çalacaklar herhalde” şeklinde konuştu.

 

# Para

08 Kas 2022 - 16:44 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel