Mahalleli ile belediye ekipleri ortaklaşa çevre temizliği yaptı

Elbistan’a bağlı Toprakhisar Mahallesi sakinleri, Elbistan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleriyle ortaklaşa çevre temizliği yaptı.

Haber albümü için resme tıklayın

Mahalle halkından gelen talep, ilçenin tek kadın muhtarı olan Sidar Yıldız tarafından belediye görevlilerine iletildi. Talep olumlu karşılandı, temizlik işleri müdürlüğüne bağlı ekipler, Toprakhisar Mahallesine giderek mahalle halkıyla beraber çevre temizliği yaptı.

Belediyenin düzenli olarak çöplerini aldığını belirten Muhtar Sidar Yıldız, bunun haricinde oluşan kirliliğin ortadan kaldırılması için yaptıkları talebin olumlu karşılanmasıyla beraber belediye görevlileri ile mahalle sakinlerinin birlikte çalışmasıyla çevre temizliği yaptıklarını söyledi.

‘Atılan her çöp için eğilen bir bel olduğu unutulmamalıdır’ diyen Elbistan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Osman Tatar; “Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Gürbüz'ün çok hassas olduğu çevre temizliği konusunda vatandaşlarımızın da bizlere destek olması bizleri sevindirdi. Mahalle halkımızdan gelen birlikte çalışma teklifi üzerine bugün Toprakhisar Mahallemizde temizlik çalışması yürüttük. Mahallemiz kirlilikten arındırıldı. Bütün vatandaşlarımızdan çevreye karşı duyarlı olmalarını rica ediyoruz. Çalışmada yer alan mahalle halkına ve ekiplerimize teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Mahalle sakinleri de, yapılan imece usulü çalışma sonucunda temiz bir çevreye kavuştuklarını belirttiler.

03 Kas 2022 - 16:49 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel