Başkan Okur: “3 Kasım 2002, ülkemiz için bir milattır”

AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Servet Okur, partisinin iktidardaki 20.yılıyla ilgili, “3 Kasım 2002, Türkiye için bir milattır” değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti’nin 20 yıllık iktidarında Türkiye’yi değiştiren proje ve yatırımlara imza atarak hayalleri gerçeğe dönüştürdüğünü dile getiren Başkan Okur, “Türkiye Yüzyılı ufkuyla da milletimize hizmet yolculuğumuza devam edeceğiz” dedi.

Başkan Okur, milletin 3 Kasım 2002’de AK Parti’ye iktidar yolunu açtığını belirterek, “Aziz milletimiz, kendi bağrından çıktığına inandığı ve hamurunu kendisinin yoğurduğu AK Parti'yi 3 Kasım 2002'de iktidara taşıdı. AK Parti, o günden bugüne kadar 20 yılda icraatları ve hayata geçirdiği mega projelerle 20 yılda güzel ülkemizin çehresini değiştirdi. Biz, milletten aldığımız güç, bu topraklara olan aşk, siyaseti millete hizmet etme aracı olarak görüp bu vizyondan şaşmadan yolumuza devam ediyoruz.

AK Parti, milletin bağrından çıkarak oluşturduğu kadrosuyla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yirmi yıldır aralıksız milletimize ve devletimize hizmet ediyor. 4 Ağustos 2001’de kurulan AK Parti 3 Kasım 2002 seçimlerinde yüzde 34,6'yla tek başına iktidara geldi. 20 yılda; 6 genel, 2 cumhurbaşkanlığı, 4 yerel seçim ile 3 halk oylaması yapıldı. Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan ve AK Partimiz ipi hep önde göğüsledi.

AK Parti iktidarları, yüz yıllık işi 20 yıla sığdırdı. Nakış nakış, ilmek ilmek işleyerek birçok hayali gerçeğe dönüştürüp ülkemize büyük eserler kazandırdı. Ülkemizin dört bir yanına yaptığımız hastanelerimizde hastalara şifa kaynağı olduk. Duble yolları ile ıraklar yakın oldu. İşsize iş, fakire fukaraya, kimsesize umut ve aş oldu. 783 bin kilometre karedeki her bir insanımızın yaşamını değiştiren ve hayatına dokunan hizmetlerimiz var. 20 yıldır geleceğin Türkiye’sini inşa etmek için var gücümüzle çalışıp eser, hizmet üretmeye devam ederken 2053 ve 2071 vizyonumuz ile dünya devleriyle yarışan küresel bir güç merkezi haline gelme yolunda emin adımlar ile ilerlemeye devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye Yüzyılı’nın meşalesini yaktıklarının altını çizen AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Servet Okur, “Kalbi millet ve memleket sevdasıyla dolu dava erlerinin emanetine sıkı sıkıya sarılacak, inşallah davamızın bayrağını hep birlikte daha da yükseğe çıkartacağız. Omuz omuza ve gönül gönüle vererek Türkiye'yi, Elbistan’ı güçlendirmeye, büyütmeye, hedeflerine her gün biraz daha yaklaştırmaya devam edeceğiz. Mutlu, müreffeh, aydınlık yarınlar inşa etmek için durmadan dinlenmeden koşacağız. Bu azim ve kararlılığımızı Türkiye Yüzyılıyla zirveye çıkartıp eserlerimizle geleceğe mührümüzü vuracağız.

Bizlere aziz milletimize ve devletimize hizmet etme imkan ve fırsatı veren yüce Allah’a şükrediyorum. 3 Kasım 2002’den beri Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve AK Partimizden duasını ve desteğini esirgemeyen ve her seçimde bizi birinci yapan aziz milletimize şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

03 Kas 2022 - 16:42 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel