43 milyon liralık destek hesaplara yatıyor

Elbistan İlçe Tarım ve Orman Müdürü İsmail Çitil, 2023'te ödenecek mazot ve gübre desteklerinin öne çekildiğini anımsatarak, “İlçemizde toplam 43 milyon liralık destek çiftçilerimizin hesaplarına tanımlanmaya başladı” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Buğday, arpa, çavdar, yulaf, tritikale ve çeltik üreticilerine 2023 bütçe yılında ödenmesi gereken mazot ve gübre destekleri erkene çekildi. Destekler, çiftçilerin Ziraat Bankası'ndaki hesaplarına tanımlanmaya başlandı.

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla, üreticilerin mazot ve gübre desteğinden yaklaşık 6 ay önce yararlanmasının sağlandığını belirten Elbistan İlçe Tarım ve Orman Müdürü İsmail Çitil, çiftçiler faiz, komisyon gibi ödemeler yapmayacağını anımsattı.

Hesaplara yatan destekler için çiftçilerin tanımlama yaptırması gerektiğini bildiren Çitil, “İlçemizde 4 bin 478 üreticiye; hububat ekimi için verilen mazot ve gübre destekleri çerçevesinde 43 milyon 127 bin ₺ ödeme yapılacak. Bu destekler, çiftçilerimizin giderlerinin karşılanmasında önemli bir pay sahibi olacak. Üreticilerimiz, desteklerini alabilmek için Ziraat Bankası’ndaki hesapları ile ilgili tanımlama yapacaklar. Tüm çiftçilerimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

 

03 Kas 2022 - 16:27 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel