2 bin 411 öğrenci LGS provası yaptı

Elbistan Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ‘Elbistan’da Başarıyı Artırma’ projesi çerçevesinde ilçedeki 8.sınıf öğrencilerine yönelik ücretsiz LGS deneme sınavı yapıldı.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

Milli Eğitim Müdürlüğü’nce hayata geçirilen ‘ Elbistan’da Başarıyı Artırma projesinde (EBAP) ilk deneme sınavı 8.sınıf öğrencileri için gerçekleştirildi. Sınava katılan 2 bin 411 öğrenci, bilgi düzeylerini test etme imkanı buldu.

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, ilçe genelindeki lise ve üniversite sınavlarına girmeye hazırlanan öğrencilere ücretsiz deneme sınavı desteği verdiklerini söyledi.

Bu kapsamdaki ilk sınavın Liselere Geçiş Sistemi (LGS) formatında yapıldığını belirten Çetin, “41 ortaokulumuz ve 2 bin 411 8.sınıf öğrencimizin katılımıyla eş zamanlı olarak sorunsuz şekilde tamamladık” dedi.

Öğrencilerin, bilgi ve düzeylerinin ölçülmesi ile sınav heyecanını yenme noktasında önemli katkı sunan bir çalışmaya imza attıklarını ifade eden Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, “Sınavımız, LGS formatı ile birebir hazırlanan sorulardan oluştu. Öğrencilerimiz, bir bakıma LGS provası yapmış oldu. İnşallah 8.sınıf öğrencilerimiz için 2.dönemde de iki kez daha bu denemeyi yapacağız. Onların başarısı; bizim, ailelerinin ve ilçemizin başarısı anlamına geliyor. Çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için milli eğitim camiası olarak elimizden gelenin en iyisini yapma çabasındayız” şeklinde konuştu.

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, deneme sınavının yapılmasında emeği geçen idareci ve öğretmenlere de teşekkür etti.

03 Kas 2022 - 11:45 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel