KASKİ’den 4 ilçede kanalizasyon ve yağmursuyu çalışması

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, 4 ilçedeki 21 kilometrelik kanalizasyon ve yağmursuyu hattı inşasına devam ediyor.

KASKİ’den 4 ilçede kanalizasyon ve yağmursuyu çalışması
Haber albümü için resme tıklayın

KASKİ’den çalışmalarla ilgili olarak yapılan açıklamada, “Daha modern ve daha kaliteli alt yapı için 7/24 hizmet sunan olarak şehrimiz için yaptığımız yatırımlara bir yenisini daha ekledik. Kahramanmaraş il geneli 2.kısım kanalizasyon ve yağmursuyu inşaatı kapsamında 21 bin metre kanalizasyon şebeke ve yağmur suyu hattı yapım çalışmalarımızı tüm hızıyla devam ettiriyoruz.

Ağustos ayı sonunda başlattığımız 2.kısım alt yapı çalışmalarımızda 6500 metre kanalizasyon hattı yapımını tamamladık. Çalışmalarımızı 2023 yılı içerisinde tamamlayarak halkımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz. Proje kapsamında Afşin, Elbistan, Nurhak ve Göksun ilçelerimizde maliyeti yaklaşık 14 milyon TL olan toplamda 21 bin metre kanalizasyon şebeke hattı yapılacak olup inşaat çalışmalarımızı büyük bir titizlik ve özveriyle devam ettiriyoruz.

Sağlam altyapılarla şehrimizin geleceğini garanti altına almak adına çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyor ve bu hedefle başlattığımız proje çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çalışmalarımızın tamamlanmasıyla birlikte halkımızı daha modern, daha kaliteli ve daha sağlıklı alt yapıya kavuşturacağız” denildi.

 

01 Kas 2022 - 15:44 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel