İlk Evim projesine başvuru sayısı belli oldu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, İlk Evim projesine 5 milyon 135 bin 324 geçerli başvuru yapıldığını açıkladı. Elbistan’da da başvuru sayısının açıklanan konut rakamının çok üzerine ulaştığı belirtildi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, e- Devlet ve bankalar üzerinden müracaat süresi tamamlanan "İlk Evim, İlk İş Yerim" projesine ilişkin resmi sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Bakan Kurum İlk Evim projesine 1,5 ayda 8 milyon başvuru olduğunu belirterek, "Geçerli başvuru sayısı 5 milyon 135 bin 324! Projemize en çok da gençlerimiz ilgi gösterdi. 2 milyon 30 bin 277 gencimizin başvurusu var. En çok başvuru ise İstanbul'dan" dedi.

17 ilde 6 bine yakın konutun hızla yükseldiğini kaydeden Kurum, "Kuralarımızı da bir an önce çekip, Mart ayına kadar hepsini tamamlayacağız. Söz verdiğimiz gibi 2 yıl içinde 250.000 konutumuzu teslim edeceğiz" ifadelerini kullandı.

İlk Evim, İlk İş Yerim projesinde Elbistan’a 750 konut yapılacak. İlk Evim Arsa projesinde ise Elbistan’da hem müstakil hem de müşterek arsalar için başvuru alındı.

 

01 Kas 2022 - 15:41 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel