Aynı gün doğumunu yaptırdığı bebeklerin nişan kurdelesini de kesti

Elbistanlı Doktor Erdoğan Kılıç, 22 yıl önce aynı gün doğumunu yaptırarak kordon bağlarını kestiği bebeklerin, nişan kurdelesini de kesti.

Büyütmek için resme tıklayın

Aydın’da yaşayan Onat ve Boy ailelerinin çocukları, düzenlenen törenle nişanlandılar. Nişan öncesi aynı hastanede aynı gün aynı doktor tarafından doğumlarının gerçekleştirildiğini doğum raporlardan ortaya çıkaran Umut Onat ve Gülçin Boy isimli gençler 22 yıl önce göbek bağlarını kesen doktorun nişan kurdelesini de kesmesini istediler. İlginç sürprizlerin yaşandığı nişanda Aydın’ın en kadim doğum doktorlarından Elbistanlı Erdoğan Kılıç, gençlerin nişan kurdelesini keserek yüzüklerini taktı.

Edinilen bilgiye göre Aydın’da yaşayan Mehtap-Serkan Onat çiftinin Umut adını verdikleri oğlu ile Hanife-Yunus Boy çiftinin Gülçin adını verdikleri kızları 26 Şubat 2000 tarihinde o zaman Sigorta Hastanesi olarak hizmet veren ve daha sonra ismi Atatürk Devlet Hastanesi olan hastanede dünyaya geldiler.

Lisede arkadaş olan Onat ve Boy, aynı üniversiteyi kazanınca bu defa okul arkadaşlıkları aşka dönüştü. Aynı gün doğdukları için doğum günlerini de birlikte kutlayan gençler, evlilik hazırlıkları esnasında doğumlarına vesile olan doktorun bile aynı kişi olduğunu öğrendiler. Hatıralarında doğum doktorları Erdoğan Kılıç’ın da ayrı bir yeri olduğunu öğrenen gençler nişan kurdelelerini de kordon bağlarını kesen doktorlarını kestirdiler.

Gençleri kırmayarak nişan törenine katılan Elbistan’a bağlı İğde Mahallesi nüfusuna kayıtlı Doktor Erdoğan Kılıç, her doğumun kendisi için ayrı bir hatırası olduğunu anımsattı.

Kılıç, “İnsanların hayata gelmesi bizimle başlar. Bizler o esnada anne ve bebeklerin sağlığı için mücadele versek de ömür boyu sağlıklı ve mutlu bir hayat sürmeleri en büyük arzumuzdur. 22 yıl önce hayata bizimle başlayan gençlerimizin 22 yıl sonra başlayacakları yeni bir hayata yine bizimle başlamayı düşünmeleri mutluluk verici” dedi.

Onat ve Boy aileleri de, anılarla dolu bir nişan törenine katılarak gençleri kırmayan Doktor Erdoğan Kılıç’a da teşekkür ettiler.

 

01 Kas 2022 - 15:38 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel